Facebook Türkiye’de kapsamlı çevrimiçi emniyet hareketi başlatıyor

“Kontrol Bende” programı kapsamında Habitat gönüllüleri tarafından Türkiye’nin 20 şehrinde Facebook’un güvenli kullanımı ve çevrimiçi emniyet hakkında uzun soluklu eğitimler düzenlenecek.

Türkiye’de 44 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan Facebook, ülkenin dört bir yanında çevrimiçi emniyet konusunda farkındalığı artırmak için sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan Habitat Derneği (Habitat) ile Türkiye’ye özel işbirliği gerçekleştiriyor. “Kontrol Bende” adı verilen ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) da desteği ile hayata geçen program kapsamında, 20 şehirde Habitat gönüllüleri tarafından Facebook’un güvenli kullanımı hakkında eğitimler düzenlenecek.

“Kontrol Bende” programı BTK Başkanı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan, Facebook Kamu Politikaları Türkiye Sorumlusu Nilay Erdem ve Habitat Derneği Genel Koordinatörü Başak Saral katılımıyla tanıtıldı. BTK Başkanı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan bu tür çalışamaların çocukların bilinçli birer internet ve sosyal medya kullanıcısı olarak yetişmeleri, internet ve sosyal medyanın sağladığı fırsatlardan azami derecede faydalanırken olası risklerinden de kaçınmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.