Facebook Tokyo2020 için B2B çalışma yaptı

Facebook, Olimpiyat oyunları çerçevesinde reklam vermek isteyen markaları hedef aldığı B2B kampanyasını yayınladı.

Sosyal medya platformu Nike, UEFA  gibi önemli marka ve kurumlarla çalışmış Jack Weatherley ile çalışıyor. Reklam verenleri “şimdiden” başla  diyerek teşvik ediyor.

Kampanya, “2020’de kazanmak için hazırlık her şeydir” ; “Hazırlaman için gereken her şeye sahibiz.” diyor.

40 saniyelik kampanya filmi Facebook’un içgörü ve pazar araştırma kolu IQ ile Asya Pasifik’teki ticari pazarlama, yaratıcı ekip ve içerik ajansı RD Content tarafından oluşturulmuş.

Facebook, reklamverenleri spor sever kullanıcılarının infografiklerinin olduğu, bir mikrositeye de yönlendiriyor. Facebook IQ’nun içgörüleri, YouGov tarafından yürütülen araştırmalardan destek alıyor.

Çalışmada 18 ile 64 yaş arasındaki 9,173 kişi arasında anket yapılmış. 9173 kişi içerisinde Avustralya, Brezilya, Fransa, Almanya, Japonya, Rusya, Güney Kore, İngiltere, ABD yer alıyor.

Her üç katılımcıdan bir tanesinin, hem Facebook hem de Instagram’daki küresel spor etkinliklerini takip ettiği, hem Facebook hem de Instagram’daki kişilerin yaklaşık yarısının küresel spor etkinliklerini tartışmak için WhatsApp (% 45) ve Messenger’ı (% 53) kullandığı tespit edilmiş.

Facebook, kullanıcılara rakip platformlarla nasıl etkileşime girdiklerini de sormuş fakat bu konudaki verilerini açıklamamış.

 

Kaynak: https://www.campaignlive.co.uk

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.