artwork

Facebook tek sütunlu zaman tünelini test ediyor

11 yıl önce

1

Yaptığı değişiklikler nedeniyle kullanıcıları tarafından zaman zaman eleştirilen sosyal paylaşım sitesi Facebook, bir yenilikle daha gündeme geldi.

Geçtiğimiz Aralık ayında hayata geçirdiği “Timeline” (Zaman tüneli) özelliğiyle kullanıcılarında tepki çeken Facebook, şimdi de iki sütunlu yapısı olan zaman tünelini tek sütuna indirmeyi hedefliyor. Tek sütunlu zaman tüneli, şimdilik test aşamasında ve sadece belirli kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Mevcut zaman tüneli formatında, kullanıcıların yayınladıkları paylaşımlar iki sütunun her iki tarafında da yer alabiliyor. Yeni gelecek olan özellikle birlikte, kullanıcıların paylaşımları sadece sol sütunda ve daha geniş bir biçimde yer alacak. Sağ sütunda ise arkadaşlar, yerler, uygulamalar, güncellemeler bölümleri konumlandırılacak.

Zaman tüneli özelliği, geçtiğimiz Aralık ayında kullanıcıların beğenisine sunulmuş, ancak kullanıcılar tarafında oldukça eleştirilmişti. Kullanıcılardan bazıları, “I hate timeline” (Zaman tünelinden nefret ediyorum) isimli sayfada tepkilerini dile getirmişlerdi.

Kaynak: Mashable

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...