Facebook tek sütunlu zaman tünelini test ediyor

Yaptığı değişiklikler nedeniyle kullanıcıları tarafından zaman zaman eleştirilen sosyal paylaşım sitesi Facebook, bir yenilikle daha gündeme geldi.

Geçtiğimiz Aralık ayında hayata geçirdiği “Timeline” (Zaman tüneli) özelliğiyle kullanıcılarında tepki çeken Facebook, şimdi de iki sütunlu yapısı olan zaman tünelini tek sütuna indirmeyi hedefliyor. Tek sütunlu zaman tüneli, şimdilik test aşamasında ve sadece belirli kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Mevcut zaman tüneli formatında, kullanıcıların yayınladıkları paylaşımlar iki sütunun her iki tarafında da yer alabiliyor. Yeni gelecek olan özellikle birlikte, kullanıcıların paylaşımları sadece sol sütunda ve daha geniş bir biçimde yer alacak. Sağ sütunda ise arkadaşlar, yerler, uygulamalar, güncellemeler bölümleri konumlandırılacak.

Zaman tüneli özelliği, geçtiğimiz Aralık ayında kullanıcıların beğenisine sunulmuş, ancak kullanıcılar tarafında oldukça eleştirilmişti. Kullanıcılardan bazıları, “I hate timeline” (Zaman tünelinden nefret ediyorum) isimli sayfada tepkilerini dile getirmişlerdi.

Kaynak: Mashable

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Eren Caner diyor

    Son zamanlarda hissedilir derecede sağ tarafı uygulamalara ayırmaya başlamıştı Facebook. Teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.