Facebook ‘satın al’ butonunu test ediyor

Facebook yeni geliştirdiği ‘satın al’ butonunu denemeye hazırlanıyor. Haber kaynağı ve özel iş sayfalarında yer alan bu yeni seçenek sayesinde kullanıcılar, sosyal ağdan kopmadan istediği ürün ya da servisi satın alabilecek.

Amerika ağında, az sayıda küçük işletmeyle denenecek bu yeni uygulamanın, reklamverenlere de Facebook üzerinden yapılan aktivitelerle daha çok satış imkanı sağlayacak gibi görünüyor.

Facebook yaptığı açıklamada, reklamlara ya da sayfalara eklenecek ‘satın al’ butonuyla insanların bilgisayar ya da mobil üzerinden yapacakları satın alma işlemleri sırasında sosyal ağdan kopmalarına gerek kalmayacağını belirtti.

Gizlilik ilkesine önem verdiklerinin de altını çizen sosyal ağ, adım adım uygulanacak ödeme işlemleriyle daha güvenli bir satın alma deneyimi sunulacağını, bilgilerin herhangi bir firmayla paylaşılmayacağını ve kişilerin isterlerse bir sonraki alışveriş için bilgilerini kaydetmeyi tercih edebileceklerini de kaydetti.

Uygulama hakkında daha fazla bilgi, Facebook tarafından, şu anda birkaç küçük ve orta ölçekli işletmeyle gerçekleştirilen açık deneme süresi sonunda alınacak geri bildirime göre verilecek.

 

Kaynak: Marketing Magazine

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.