Facebook Portal İngiltere’deki yaratıcı ajansını değiştirdi

Geçen yıl TBWA\London ile çalışan Facebook Portal, AMV ile anlaştı.

Facebook Reality Labs, rekabetin bol olduğu (doğrudan Facebook tarafından yürütülen) bir değerlendirmenin ardından Abbott Mead Vickers BBDO’yu, Facebook’un akıllı ekranlar ve görüntülü arama cihazları serisi Portal için İngiltere’deki kreatif ajansı olarak seçti.

İngiltere’deki portal en son TBWA ağının Facebook Reality Labs ile devam eden ilişkisinin bir sonucu olarak geçen yıl 13,5 milyon sterlin değerinde projeler kazanan AMV’nin diğer Omnicom ajansı TBWA\London ile çalıştı. TBWA\London sözcüsü, bu konkurda yer almayı reddettiğini belirtti.

TBWA\London’un çalışmaları arasında bu yıl şubat ayında yayınlanan “Rugby Hold” ve Ian Wright’ın başrolde olduğu bir Noel kampanyası yer aldı.

Facebook Reality Labs Uluslararası Pazarlama Müdürü Aaron Hoffman: “AMV BBDO ekibi, stratejik düşünme sistemi ve önlerindeki fırsatlara uyum sağlama hızları ile bizi gerçekten etkiledi.” dedi.

BT, Walkers, Quaker ve Virgin Atlantic dahil olmak üzere bir dizi müşterisini kaybeden ve son zamanlarda CEO Sarah Douglas ile yollarını ayıran AMV için kazanmaları, sevindirici bir gelişme oldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.