artwork

Facebook içerik üreticilerini yeni video platformuyla tanıştırıyor

6 yıl önce

0

Facebook içerik üreticilerini yeni topluluk merkezli video platformuyla tanıştırarak teşvik ediyor. Söz konusu yenilik YouTube Topluluğunu andırıyor. 

Facebook’un duyurduğu canlı video özelliklerine göre içerik oluşturucular canlı yayınlarına anketler ve oyunlar da ekleyebilecek. Yeni özellikler, YouTube’daki içerik üreticilerinin “Topluluk” sekmesinin eklenmesiyle bir süredir erişebildikleriyle benziyor. Bu da içerik oluşturucuların Facebook’un video platformuna geçmesini sağlayabilir.

Facebook, bu özelliklerin geleneksel eğlence biçimlerinin daha “topluluk merkezli” olarak yeniden keşfedileceğini söylüyor. Bu özellik ile içerik üreticiler, kitlelerine bundan sonra ne yayınlamaları gerektiğini sorabilir ve yaklaşan video serileri için beklenti oluşturabilir.

Video içeriğinden yararlanmanın yeni yolları hakkında yakın zamanda daha fazla bilgi paylaşılacak. Şirket, daha fazla içerik üreticisinin aylık abonelikler eklemesine izin verecek. Aynı zamanda Brand Collabs Manager olarak bilinen bir özellik ile ücretli ortaklıklar bulmak için de yeni bir yol sunacak.

Şirket, BuzzFeed’den “Outside Your Bubble”, Insider’dan Confetti, Fresno’dan “What’s in The Box”’ı da içeren birkaç içerik oluşturucunun ismini duyurdu. Bunlar, Facebook Watch’ta düzenli olarak yayınlanacak canlı interaktif oyun şovları olacak.

Kaynak: The Verge

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...