Facebook, Canvas’ın hızıyla baş döndürmeye hazır

Facebook insanlara tam ekranlı ve kapsamlı bir mobil reklam deneyimi yaşatan, Haber Kaynağı’ndaki reklama dokunulunca reklamı anında yükleyen yeni ürünü Canvas’ı küresel olarak kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu alanda Facebook’un Türkiye’deki ilk iş ortakları arasında Türk Hava Yolları ile Akbank yer alıyor. Globaldeki 20 iş ortağından ikisi de Citroen ve Burberry oldu.

Facebook Canvas’ı markalar ve ajansların görüşlerini alarak oluşturdu ve ürünü onlara, multimedya hikayeleri oluşturmak için tamamen kişiselleştirilebilen bir platform sunma amacı doğrultusunda geliştirdi. Reklamcılar Canvas sayesinde artık video, fotoğraf ve yazının yanı sıra ‘Harekete Geç’ butonlarını bir arada kullanma fırsatını yakalayarak mobilde verimli ve etkileyici marka ve ürün deneyimleri oluşturabilecekler.

 

Canvas’ın sunduğu avantajlara gelecek olursak: Facebook’a gömülü olan Canvas, bu sayede standart mobil sitelere göre 10 kat daha hızlı yükleniyor. Reklamcıların video, fotoğraf, yazı ve ‘Harekete Geç’ butonlarının bir arada kullanıldığı reklamlar oluşturabiliyor olması ise tamamen kişiselleştirilmiş bir alan sunuyor. Dünyanın her yerinde aynı anda uygulamaya konan bu hizmet, reklam oluştururken kod veya yazılım gerektirmiyor ve hem iOS, hem de Android işletim sistemlerinde çalışıyor.

Facebook aynı zamanda işletmelere, Canvas reklamlarında insanların ne kadar zaman geçirdikleriyle ilgili içgörüler de sunmayı planlıyor.

 

Facebook’un kendi bünyesindeki reklam birimi Facebook Creative Shop’ın CCO’su Mark D’Arcy konuyla ilgili olarak, Canvas’ın reklamverenlere “daha fazla alan” sağlayacağını ve böylece mobil üzerinde “benzersiz” deneyimler yaratabilecekleri yorumunu yaptı.

Creative Shop’ın EMEA Bölgesi Direktörü Rob Newlan ise, bu hizmet sayesinde markaların insanları farklı noktalarda hedefleyebileceklerini söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.