Facebook canlı videoları manipüle edebilecek mi?

Deutsche Startups’ın haberine göre Facebook yakın zamanda, video manipülasyonu alanında uzmanlaşan bir startup’ı satın aldı. Fayteq isimli Alman asıllı startup, kayıtlı ve canlı videolara efekt ekleyip çıkarabilme gibi özellikleri olan bir yazılıma sahip.

Fayteq’in yatırımcısı ve ortağı Siegfried Vater, şirketin  “Offline ve gerçek zamanlı video manipülasyonu çağında, gerçek ile kurgu arasındaki sınırı kaldıran inovatif bir teknoloji” vadettiğini belirtiyor.

Facebook yetkilisi tarafından bu iddialar doğrulanırken yetkili, bu şirketin sosyal network’e neler katacağına dair detaylar vermedi.

Fayteq’in çalışmaları Facebook’un video ve artırılmış gerçeklik odaklı çalışmalarıyla örtüşüyor. CEO Mark Zuckerberg, Facebook’un Nisan ayında yapılan yıllık gelişim konferansı F8’te karma gerçekliğe ilgilerine ilişkin ipuçları vermişti.

Facebook bu hafta da TV ile bir savaşa girdi. Şirket, Netflix ve Hulu gibi platformlarla rakebet edecek yeni bir orijinal video girişiminin tanıtımını yaptı. Bu aydan sonra medya yayıncıları canlı ve kurgu şovlardan bir karma yayınlayacaklar.

Kaynak: Mashable

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.