Site icon Campaign Türkiye

Faber-Castell sürdürülebilir kalkınmanın resmi sponsoru oldu

Dünyaca ünlü yazım ve çizim gereçleri markası Faber-Castell, en önemli marka yapıtaşlarından biri olan sosyal ve çevre sorumluluğunu pekiştirerek, Rio de Janerio’da gerçekleşen ve dünyanın en büyük sürdürülebilirlik etkinliği olan Rio +20’nin resmi tedarikçisi oldu.

1992 yılında Brezilya’nın başkenti Rio de Janerio’da gerçekleşen ve sürdürülebilirlik konusundaki en büyük organizasyon olan Rio Dünya Zirvesi’nden sonra bu yıl da Rio +20 – Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı gerçekleşti.  Her iki konferansa da sponsor olan Faber-Castell, 13-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Rio +20  için  temin ettiği 70.000 adet çevreci kalemle konferansın resmi tedarik sponsoru oldu.

Faber-Castell’in sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığının Türkiye standartlarında da eksiksiz olarak uygulandığının altını çizen Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı, “Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’ de orman alanlar konusunda çok önemli adımlar atılmalıdır. Her sektörden şirketin önemle sahip çıkması gereken global bir konu olan çevresel sürdürülebilirlik konusunda biz de önemli projeler geliştirerek, deteğimizi göstereceğiz. Önümüzdeki dönemde güçlendirerek arttıracağımız projelerimizin her alandan şirkete örnek teşkil etmesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Exit mobile version