Evrim Aras yılın kadını seçildi

Alanında öncü kurumlara ve kişilere 14 yıldır çeşitli dallarda ödül veren, Avrupa Komisyonu ve Milan Expo 2015 sponsorluğundaki IAIR Global Economy & Sustainability (Küresel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik) organizasyonun, bu yılki IAIR Awards ödül töreni 10 Mart’ta Hong Kong’da gerçekleştirildi.

Aras Kargo’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras, özel ödül kategorisinde “Yılın Kadını” ödülünün sahibi oldu. Kurum jürisi, Evrim Aras’ın bu dalda ödüllendirilmesine kriter olarak, 2014 yılında Birleşmiş Milletler’de Kadınların Güçlenmesi Prensiplerine imza atarak Türkiye’deki tek kargo şirketi olması, Birleşmiş Milletler’de yaptığı “Erkek egemen iş alanında kadın lider olmak” konuşmasının yansımaları ve Aras Kargo’nun 2012 yılındaki finansal performansı ile Frost & Sullivan şirketinin Büyümede Mükemmellik Ödülü’nü almış olması olarak gösterdi.

Ödülünü aldıktan sonra Evrim Aras şunları söyledi: “Sadece Türkiye’de değil kargo sektöründe, dünyada da tek kadın CEO olmak önemli bir sorumluluk. Erkek egemen iş alanlarında kadınların başarılı olmaması için hiç bir neden yok. Yeterki kadınlarımıza eşit fırsatlar verilsin. Dünyanın tüm ezilen, şiddete uğrayan, öldürülen kadınlarına, bu ödülün daha iyi bir dünya için umut vermesini diliyorum. Ödülümü, annesi 20 yıllık Aras Kargo emekçisi olan ve geçtiğimiz ay hunharca katledilen kızımız Özgecan’a adıyorum. Daha önce de belirttiğim gibi katilleri cezalandırılana kadar bu işin takipçisi olacağımıza bir kez daha buradan söz veriyorum. Daha iyi bir dünya hayaliyle çalışan, üreten, sevgi ve hoşgörüyü yaymaya kendini adamış tüm kadınların yolu açık olsun.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.