artwork

Evian’ın viral bebekleri geri döndü

11 yıl önce

2

Evian’ın bebekleri geri döndü. BETC Paris tarafından “Water Babies” olarak lanse edilen bebekler on yıl sonra globalde “Roller Babies” olarak ünü yakalamıştı ve YouTube’da en çok izlenen reklamlardan biri olmuştu. “Baby & Me” isimli reklam filmiyle geri dönen bebekler yine içimizdeki çocuğu simgeliyor ama bu sefer bizimle dans etmek istiyorlar.

‘Baby & Me” kampanyası aslında ‘Live Young’ konseptinin tazelenişi. Reklam filmi Buenos Aires ve Paris’te çekildi. Bebekler ve yetişkinler birbirlerine oldukça benzeyecek şekilde seçildi ve reklam filminde birbirlerinin dans hareketlerini ayna gibi yansıtıyorlar.

Evian’ın global marka direktörü Lauren Houel markanın bebek sevgisinin 1935’lerde başladığını ve markanın ilk olarak “bebekler için mükemmel su” olarak sunulduğunu söylüyor. Houel bunu bebeklerin bir pazarlama tekniği olarak kullanılmadığını marka ve markanın tarihiyle çok ilişkili olduğunu vurgulamak için söylüyor. Ardından ekliyor: “BETC bunun da ötesine gitti ve bebekleri saflık ve gençlik sembolü olarak konumlandırdı. Bebek seni ve Evian içtiğindeki hissi simgeliyor, suyumuzun saflığının sembolü.”

Evian – Baby & Me

Reklam filminde Ini Kamoze’nin Fransız elektro sanatçısı Yuksek tarafından remikslenen “Here Comes the Hotstepper” parçası çalıyor.

Reklam filmi dışında kampanyanın bir de outdoor ayağı var. Outdoor kampanyasında dijital posterlerle bebek-yetişkin ayna dansı hayata geçiriliyor. Ayrıca yüzü algılayan yazılımlar sayesinde tüketicilerin kendilerini bebek haline getirebileceği bir aplikasyon sunulacak.

Kaynak: adweek

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...