#Euro2016’ın sosyal nabzı CupWatch ile tutuluyor

Kimola’nın ilk kez 2014 Dünya Kupası medya takibi için hazırladığı dönemlik uygulaması CupWatch, şimdi 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için yeniden yayına giriyor.

Bu sene Fransa’da gerçekleşen şampiyonaya Türkiye’den sosyal medya içeriği yağıyor. Avrupa Şampiyonası’nda bu yıl ilk kez yapılan, Eyfel Kulesi‘nin Twitter’da en çok destek alan ülkenin bayrak renklerine bürünmesi uygulaması sayesinde de dünyadaki paylaşım sayısında ciddi bir artış gözlemlendi.

CupWatch da, şampiyona süresince tüm hızıyla devam etmesi beklenen Twitter içerik yarışında kaçırılmaması gereken paylaşımları ve ülkeler sıralamasının gerçek zamanlı takibini gösteriyor.

medya akışı

CupWatch, Twitter’da paylaşıldığı an yerine popüler olduğu anı temel alarak görsel içerikli tweet’leri sıralayan bir medya akışı sağlıyor. 24 ülkenin resmi dilleri üzerinden takip edilip toplanılan içerik, kullanıcılar tarafından CupWatch arayüzünde farklı diller arasından seçim yapılarak görüntülenebiliyor.

CupWatch’ın içerik seçim eğrisi

CupWatch ile Avrupa Şampiyonası konuşmalarının yanı sıra, holigan çatışmaları gibi gündeme gelen olaylar hakkında ana akım dünya medyasında rastlanamayacak detayda kullanıcı içeriklerinin de takibi sağlanabiliyor.

Ülkelerin içerik yoğunluğuna göre gerçek zamanlı sıralaması

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Yoruma kapalı.