Eti Canga ambalaj değişikliğine gidiyor

‘Dağınık sevenlere Eti Canga’ sloganı ile akıllarda yer eden Eti Canga ambalaj değiştiriyor. Yeni kampanyasıyla duyurduğu bu değişim, 10 farklı tasarım ile kısa bir süreliğine geçerli olacak.

Eti Canga ambalaj değişikliğini anlattığı reklam filminde ‘dağınıklık’ vurgusunu paketteki harfleri karıştırarak da tekrarlıyor.  

Reklamlarında genellikle dağıtmayı seven gençlere yer veren ve dağınıklığı goril ile metaforlaştıran Eti Canga, yeni ambalaj tasarımını da eğlenceli bir dille anlatıyor. Harflerin yerleri değiştirilmiş olarak konuşan gencin söyledikleri yine de anlaşılıyor ve filmin asıl mesajı da bu kısımda ortaya çıkıyor: “Dağınık konuşmam anlaşılıyorsa, dağınık odada da aradığımızı bulabiliriz.”

Nörobilimcilerin bir araştırmasında, kelimelerde ilk ve son harf belirleyici olduğu için diğer harflerin yeri değişse de beynimizin kelimeleri bir bütün olarak algıladığı ortaya konuldu. Bundan hareketle, gencin konuştuğu cümlelerdeki kelimelerin baş ve son harfleri hariç diğer harflerin yerleri değiştiriliyor ve söyledikleri kolayca anlaşılabiliyor. Böylece Eti Canga, gençleri ‘dağıtmaya’ çok ilginç bir yolla, bir kez daha davet ediyor ve sınırlı sayıdaki farklı ambalajlarla tanıştırıyor.


Künye

Reklamveren: Eti
Reklamveren ekibi: Aynur Keskin Karaderi (Eti Çikolata Kıdemli Kategori Müdürü), Ayşegül Ersoy Gürhan (Ürün Müdürü), Nur Seda Namazcı (Ürün Müdür Yardımcısı)
Reklam Ajansı: Rafineri Reklam Ajansı
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Emre Kaplan

Kreatif Direktör: Can Erdoğan
Yaratıcı Ekip Liderleri: Ahmet Uğurel, Aslı Soylu
Yaratıcı Ekip: Emre Onacak, Kaan Topaloğlu, Emre Koca, Ali İhsan Ozan

Marka ekibi: Erbek Onur, Nazlı Elibol, Şafak Ertemiz
Stratejik Planlama Ekibi: Mert Tuncer, Berkay Başer
Ajans Prodüktörü: Şafak Serter, İpek Savaş
Yapım Şirketi: Depo Film
Yönetmen: İlkay Kopan
Post Prodüksiyon: İmaj Post Production

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Hasan Hüseyin Tuğrul diyor

    Çikolatalar arasında en güzel ve en sevdiğim çikolata inş bozmazlar tadını lezzetini ya mükemmel Bi şey

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.