artwork

EssenceMediacom yeni dönem ajansı olarak lanse edildi

1 yıl önce

0

GroupM’in en yeni ajansı, yeni fırsatlar yaratacak ve gerçek entegre medya çözümleri sunacak

EssenceMediacomGroupM‘in en yeni ve en büyük ajansı, iş ortakları için pazarlamada çığır açma hedefiyle resmen lanse edildi. Medya, kreatif, inovasyon ve analitik uzmanlıklarındaki eski modelleri yıkan EssenceMediacom, markalar için yeni fırsatlar yaratmak ve gerçek entegre medya çözümleri sunmak üzere kuruldu.

Dünya çapında 120 ofiste 10.000 kişinin çalıştığı ve global CEO Nick Lawson’ın liderlik ettiği EssenceMediacom, Essence’in DNA’sındaki performans, veri, analitik ve yaratıcı teknoloji gücünü, MediaCom’un büyük ölçekli, çok kanallı ve stratejik kitle planlama uzmanlığıyla birleştiriyor.

adidas, Bayer, Dell, Google, Mars, NBCUniversal, PlayStation, Procter & Gamble, The Coca-Cola Company ve Uber’i içeren büyük, kapsamlı ve küresel müşteri yapısı ile lanse edilen EssenceMediacom, tüm dünyada 21 milyar dolardan fazla medya yatırımından sorumlu (COMvergence, 2021).

EssenceMediacom, WPP’nin medya yatırım grubu olan GroupM’in bir parçası. GroupM’in endüstri lideri veri ve teknoloji hizmetleri sağlayıcısı Choreograph ve performans bölümü GroupM Nexus’a olan erişimi sayesinde, EssenceMediacom pazardaki en zengin verileri, en sağlam karşılaştırmalı değerlendirmeleri ve en gelişmiş çözümleri iş ortaklarına sunuyor.

Tüm yapı, EssenceMediacom’un işletim sistemi olan EMOS tarafından desteklenecek. Bu modüler araç ve veri paketi, Essence, MediaCom ve GroupM teknolojilerinin en iyilerini birbirine bağlayacak ve dünyanın her yerindeki EssenceMediacom ekiplerinin ve iş ortaklarının kullanımına sunulacak.

EssenceMediacom Global CEO’su Nick Lawson bu lansman ile ilgili şunları söyledi: “Dokuz aydır çalıştığımız Essence ve MediaCom birleşmesinin sonunda gerçeğe dönüştüğünü görmek beni çok heyecanlandırıyor. Yeni nesil ajansımızın temelini çalışanlarımız oluşuracaktır. Çalışanlarımızın olabileceklerinin en iyisi olabilmeleri için, sürekli öğrenme ve gelişme ortamı sağlama taahhüdümüzde kararlıyız. Analitik, veri ve teknolojiyi özümüze alarak, tüm müşteri tabanımızda yeni bir dönem açacağımızdan hiç şüphem yok.”

EssenceMediacom Türkiye CEO’su Tolga Üner şunları söyledi: “Uzun zamandır düşünme, hayal etme ve iş yapış şeklimizde bu kadar sistemli ve inovatif bir değişimden geçmemiştik. EssenceMediacom dönüşümümüz ile çok daha sade, çok daha anlamlı, çok daha değer yaratan pazarlama çözümleri sunarken, insan odaklı yaklaşımımız ile sürekli gelişimi destekleyeceğiz. Kişisel olarak içinden geçtiğimiz bu süreçten muazzam bir heyecan duyuyorum.”