artwork

“Ergenler aptaldır, bir köpek sahiplenin”

2 ay önce

0

Colenso BBDO, insanların neden köpeklere ihtiyaç duyduğunu izleyiciye anlatmayı hedefleyen bir kampanya oluşturdu.

Gençler zaman zaman ebeveynlerin veya diğer yetişkinlerin dehşete düşmesine ve onları anlamamasına neden olacak anlamsız seçimler yapabiliyor.

Harvard Tıp Okulu’ndan Dr. Frances Jensen’e göre; “frontal lob, planlamamıza, karar vermemize ve yargıda bulunmamıza, içgörü formüle etmemize ve riski değerlendirmemize izin veren bilişsel süreçlerde görevli. Bağlantıların gecikmeli kurulması, gençlerin risk almasına katkı sağlar. “Ön lobları henüz tamamen devrede değil.” Bu bilgiler, Mars’ın Pedigree markası ve BBDO Colenso’daki ekiplerin iş birliği sonucunda ortaya çıkan bu sesli kampanyadan alınmıştır.

“Eskiden kalbini eritirdi. Bugün kulübeni yaktı.” Bu sözler konuyu özetliyor. Peki, genç çocuğunuzun tekrar kalbinizi eriten birine dönüşmesini nasıl sağlarsınız? “Bir köpek evlat edinin.” diyor Pedigree.

“Tuhaf bir Alman psikiyatr” tarafından anlatılan üç radyo kaydından oluşan kampanya, dinleyicileri ailelerin gençlerine uygun yerel bir barınak köpeği bulabilecekleri PedigreeTeenagers.com’a yönlendiriyor. Mars Pazarlama Müdürü Joe Lanham, “Pedigree’de marka amacımız, her köpeğin sevgi dolu bir yuva bulmasına yardımcı olarak köpeklerin dünyaya getirdiği iyiliği beslemek.

Bu kampanya bize köpeklerin, herkesin içindeki en iyiyi ortaya çıkarabileceğini hatırlatıyor. Mantıksız ergenlerde bile… Sonuç olarak, ebeveynleri bir köpeği evlat edinmeye teşvik etmekten ve daha fazla köpeğin sevgi dolu bir yuva bulmasına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.” diyor.

Colenso BBDO CCO’su Si Vicars, ardından şunları söylüyor: “Köpekler içimizdeki iyiliği ortaya çıkarır. Bizi desteklerler, bir amacımız olduğunu hissettirirler, kötü günlerimizi aydınlatır ve bize sevildiğimizi hatırlatırlar. Kimsenin buna ergenler kadar ihtiyacı yoktur.”Künye

Reklamveren: MARS

Pazarlama Yöneticisi: Joe Lanham

Pazarlama Asistanı: Karl Bartrum

Ajans: Colenso BBDO

Ses: Franklin Road

Medya Ajansı: Wavemaker

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...