Ergene Consulting’e yönetim danışmalığı yetki sertifikası

Ergene Consulting, T.C Ekonomi Bakanlığı’ndan “Turquality Programı Yönetim Danışmanlığı” yetki sertifikası aldı. Şirket bu sayede, markasını globalleştirmek isteyen şirketlere yönetim danışmanlığı hizmeti verebilecek.

Ergene Consulting, bu yetkilendirme ile markasını globalleştirmek isteyen Türk şirketlerinin, Turquality programına katılmaları için gereken tüm başvuru ve markalaşma süreçlerini yönetiyor. Şirketlerin, 5 yıl içinde gerçekleştirmesi gereken projelerinin de şekillendirildiği bu süreçte, markanın stratejik iş planı ve yol haritası oluşturuluyor.

“10 yılda 10 dünya markası yaratmak” vizyonu ile başlatılan, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality, zorlaşan rekabet koşullarında Türk firmalarının uluslararası pazardan daha fazla pay almalarını ve bu doğrultuda ‘güçlü markalar’ yaratmalarını teşvik ediyor. Programın nihai hedefi ise Türkiye’nin katma değerli ürünler üretmesini sağlamak ve ihracat artışını desteklemek.

20 yıldan fazla deneyime sahip kıdemli danışmanların uzmanlığı ile firmaların ihtiyacına özel butik hizmet verdiklerini belirten Ergene Consulting Başkanı Murat Ergene, “Ekonominin dinamizmini oluşturan büyük, orta veya küçük ölçekteki tüm şirketlerin geleceklerini belirlediğine inandığımız insan kaynaklarını yönetiyor, hizmet alanımızda yer alan Turquality Programı Yönetim Danışmanlığı ile de ‘global marka’ yaratmak isteyen şirketlerimizi, bu zorlu süreçlerinde ‘yol arkadaşı” anlayışı ile destekliyoruz” dedi.

Murat Ergene’nin verdiği bilgiye göre, Turquality Programı Yönetim Danışmanlığı hizmeti kapsamında; programa başvurusu yapılacak marka için gerekli ön koşulların kontrolünden ön değerlendirme setinin hazırlanmasına, ön inceleme sürecinin başlatılmasından aday değerlendirme çalışmasına, ilgili bakanlığa başvurudan firmanın stratejik iş planının hazırlanmasına kadar, bir dizi uygulama hayata geçiriliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.