Engin Gedik ile 1440’tan yeni nesil içerik

Son olarak Turkcell Kurumsal ve Dijital İletişim Direktörlüğü görevini yürüten ve Temmuz ayında kendi işini kurmak üzere görevinden ayrılan Engin Gedik, iletişime yeni bir boyut kazandıracak olan 1440 ismini verdiği ajansı hayata geçirdiğini duyurdu. Gazetecilik, PR ve pazarlamadaki 22 yıllık tecrübesini iletişime taşıyan Engin Gedik, yeni kurduğu ajansı 1440 ile markalara yepyeni bir hikaye deneyimi sunmayı, içeriği teknolojiyle birleştirerek çalıştığı markalar ile hedef kitlelerinin en kıymetli dakikalarını kesiştirecek projeleri hayata geçirmeyi planlıyor.

1440’ın kurucusu Engin Gedik, 22 yıllık gazetecilik, PR ve pazarlama deneyimini iş ortağı markalara aktarmaya hazırlanıyor. Kaliteli içeriğin, yeni nesil iletişim yöntemleri ve kullanıcı deneyim ile birleşerek doğru projeye dönüştürüldüğünde markalara önemli pozitif değer kattığını belirten Gedik, “1440, yeni nesil bir iletişim ajansı ve bu oluşumun arkasındaki uzman kadro sektörde yapılmamış işlere imza atacak. İçeriği teknoloji ile harmanlayarak çalıştığımız markaların müşterilerine yepyeni bir hikaye deneyimi sunacağız. Çünkü zor şartlarda bir markayı var etmeyi başarmış herkesin hem akılları hem de kalpleri fethedecek bir hikayesi vardır, yeter ki onu doğru şekilde anlatabilsin…” diyor.

Dünyanın en önemli trendlerinden Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) konusunda da çalışmalar yapacak olan 1440, Amerika merkezli VR Masters LLC şirketinin stratejik ortağı konumunda. Türkiye ve bölgedeki öncü VR ve AR projeleriyle deneyimde farklılaşacaklarını vurgulayan Engin Gedik sözlerine şöyle devam ediyor:

“Deneyim tasarımı etkili iletişimin ilk adımı. Çalıştığımız markalara öncelikli vaadimiz ise bunu en iyi şekilde yaparak insanların her gün yaşadıkları 1440 dakikadan olabildiğince fazla pay almak. Potansiyel bir müşterinin günlük yaşamındaki uyku, çalışma, yol, yemek, aile ilişkileri, özel hayat gibi rutinleri çıkarttığınızda geriye kalan dakikaların, o müşteriye aynı anda ulaşmaya çalışan marka sayısının yarısından bile daha az olduğunu fark edeceksiniz. İşte bu yüzden doğru deneyimi tasarlayıp, etkili iletişim yöntemleriyle birleştirmek çok önemli. Rakiplerinize göre zihinlerde kazanacağınız birkaç fazladan dakika bile, tüketicilerin mesaj bombardımanına uğradığı günümüz pazarlama dünyasında markanızı öne çıkarmak için büyük önem taşıyor.”

1440 olarak markalar ile hedef kitlelerinin en kıymetli dakikalarını kesiştirecek projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Gedik, dünyada artık markaların klasik yollardan iletişim kurma dönemini sona erdirdiğini; reklamın inandırıcılığı ve pahalı olmasının markaları bu yeni nesil iletişim yollarına ittiğini ve Türkiye’de de bu ihtiyacı 1440 olarak gidererek markaların iletişimlerini yeni bir boyuta taşıyacaklarını belirtiyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.