Site icon Campaign Türkiye

Dünden bugüne en iyi bilim kurgu reklamları

Dünden bugüne en iyi bilim kurgu reklamları

Dünden bugüne en iyi bilim kurgu reklamları

Dünden bugüne en dikkat çekici bilim kurgu reklamları listemize aşağıda göz atabilirsiniz.

KFC, “Space Zinger”, Wieden + Kennedy

Reklamda Amerikalı oyuncu Rob Lowe, KFC’nin astronomik boyuttaki yeni Zinger burgerini tanıtıyor.

Audi, “Audi Lunar Quattro”, 3AM

Audi, mühendislik üstünlüğünü kanıtlamak için araçlarının üretiminde kullanılan aynı malzemeler ve teknolojiyle bir uzay aracı yarattı. Lunar Quattro adını verdiği aracın 2018’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Başarılı olduğu taktirde de Ay’a giden ilk özel uzay aracı olacak.

Pepsi, “E.T.”

Bu reklam filminde “Köpek ödevimi yedi” bahanesi “Bir uzaylı Pepsi’mi içti”ye dönüşüyor. Reklam, E.T. filminin Pepsi’yle arasındaki uzun soluklu iş birliğinin bir parçası.

British Airways, “Manhattan Landing”, Saatchi & Saatchi

Steven Spielberg‘ün 1977 yılı yapımı Üçüncü Türden Yakınlaşmalar filminden esintiler taşıyan bu reklam, British Airways’in yolcu kapasitesinin ne kadar büyük olduğunu anlatıyor.

Buffalo Wild Wings, “Conspiracy”, Space150

Filmde emekli olmuş Amerikan futbolu oyuncusu Brett Favre, bir komployu çözüyormuşcasına spordaki üstün başarısının Buffalo Wild Wings’e bağlı olduğu sonucuna varıyor. Bu sayede reklam, restoran zincirinin spor üzerinde özel güçlere sahip olduğu şakasına gönderme yapıyor.

“The Force” for Volkswagen by Deutsch

Yayınladığı dönemde çok fazla sempati toplayan reklam filmi, yayınladığı ilk gün 1.8 milyon izleme yakaladı; sonraki üç günde de izlenme oranı 17 milyona ulaştı.

Tang, “Project Gemini”

1966 yılında yayınlanan bu reklam, izleyicilere Tang’i uzayda içmektense dünyada içmenin ne kadar daha kolay olduğunu anlatıyor.

Anadolu Sigorta, “Mini Sigorta”

Anadolu Sigorta, dünyanın sonu değil diyerek, mini onarım paketini bilim kurgu temalı bir reklam filmiyle tanıtıyor.

Gucci, “Gucci and Beyond”

Gucci, Sonbahar / Kış 2017 koleksiyonunu tanıtmak için 1950’lere ve 1960’lara ait birçok bilim kurgu filminden ilham alarak hazırladığı reklamda “retro-fütüristik” bir dünyanın resmini çiziyor.

Lurpak, “Kitchen Odyssey”

Danimarkalı tereyağ markası Lurpak A Space Odyssey filminden esinlenerek görkemli bir reklam filmi yaratıyor.

Shell, “Shell V-Power Nitro”, J Walter Thompson Londra

Filmde kırmızı bir BMW, devasa bir canavar tarafından kovalanıyor. Ardından bir Shell istasyonuna yanaşıp deposuna V-Power Nitro+ dolduran otomobil, canavarı güçsüz bırakıyor ve kurtuluyor.

Exit mobile version