En iyi 5 iPhone sağlıklı yaşam uygulaması

İyi görünmek, 2013’ün en büyük sosyal takıntısı. Genci yaşlısı herkes, sağlıklı yaşam başlığı altında, daimi bir diyet halinde ve spor aşkıyla yanıp tutuşuyor. Organik pazarlarda canla başla ürün seçenden, detoks için günübirlik İtalya’ya gidene, ‘personal-trainer’ıyla sabah akşam kalori hesabı yapanlara kadar, ortalıkta tam bir sağlıklı yaşam çılgınlığı hakim. Peki ya bunların hiçbirine vaktiniz de naktiniz de yoksa ne yapacaksınız?

iPhone’un sağlıklı yaşam aplikasyonları bu amaç için biçilmiş kaftan. Bloglardan ya da uzman görüşlerinden takip ettiğimiz sağlıklı yaşam tüyolarını sadece okuyarak hayatımıza entegre etmek zor. Hepimiz günde 2 litre su içmenin faydalı olduğunu biliyoruz ama biri bize maillerle boğuşurken su içmemiz gerektiğini hatırlatsa fena olmaz değil mi?

Aşağıdaki 5 aplikasyonda öneriden fazlası var, iPhone’unuz bir nevi kişisel asistanınız oluyor ve sizi aksiyona davet ediyor. İşte top 5 iPhone sağlıklı yaşam uygulaması:

Waterlogged: Günde 2 litre su içmem lazım ama kaktüs gibiyim, hep unutuyorum diyorsanız, artık hatırlatma görevini devredebileceğiniz bir uygulamanız var. Waterlogged’la günlük su hedefinizi belirledikten sonra, yapmanız gereken sistemin size belli aralıklarda hatırlatmasını sağlamak. Ofiste  yoğun günler için mükemmel bir asistanlık hizmeti.

iPedometer Lite: Günde kaç adım attığınızı hiç merak ettiniz mi? iPedometer adımlarınızı sayarak günde ne kadar egzersiz yaptığınızı hesaplıyor. Yolda, evde,ofiste ne kadar hareket ederseniz, iPhone’unuz cebinizdeyken hepsini sayıyor ve kaydediyor. Kaydettiği rakamları diğer günlerle kıyaslayarak, daha iyisi için, siz de motive oluyorsunuz.

Pzizz Relax: Rahat bir uyku sağlıklı yaşamın en önemli parçalarından biri kuşkusuz. Pzizz Relax uygulamasıyla, sizi sakinleştiren ve gevşeten müzik eşliğinde rahat bir uykuya dalıyorsunuz. Zaman ayarı da olan uygulamayla uyandığınızda kuş gibi hafif olacaksınız.

Pret A Yogalite: Yoga dersine her hafta aynı saatte gidecek kadar öngörülebilir bir çalışma ajandanız yoksa bu uygulama tam size göre. Hem vücudunuzu hem de beyninizi rahatlatmak için Pret A Yogalite’la kendinize bir iyilik yapabilirsiniz.

Foodscanner: Bu kullanışlı uygulama Amerika’da oldukça yaygın ama henüz Türkiye’de maalesef kullanamıyoruz. Foodscanner sayesinde, yediğiniz ürünlerin barkodunu iPhone’unuza okutuyorsunuz ve böylelikle gün sonunda ne kadar kalori aldığınızı kolayca hesaplayabiliyorsunuz. Onun yerine Türkiye’de Calorie Counter&Diet Tracker da benzer bir görev yapıyor. Uygulama sayesinde kalori hesabı yaparak özel diyet programınızı oluşturup, hafif spor egzersizleri planlayabiliyorsunuz.

Seçil Çakmak / idealimaj.com

————————————————————————————

Seçil Çakmak kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, hızlı tüketim sektöründe kurumsal bir firmada  marka yönetimi ve pazarlama alanında  çalışmıştır. 2009 senesinden beri, kurduğu İdealimaj İletişim & PR firmasında iletişim alanında danışmanlık, planlama ve uygulama hizmetlerini yürütüyor.

Twitter: @İdealimajPR

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. aysen diyor

    Kızlar için süper bi liste olmuş:) waterloggedu hemen kullanmaya başladım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.