artwork

En eski reklam ajansı JWT 150 yaşında!

8 sene önce

0

Dünyanın yaşayan en eski reklam ajansı James Walter Thompson bugün 150. yaşına girdi. Merkezi New York’ta bulunan ajansın bugün 90’ın üzerinde ülkede 200’den fazla ofisi bulunuyor.

Bugün 150. yaşını kutlayan şirket,  William James Carlton tarafından 1864 yılında kuruldu. 1878 yılında James Walter Thompson tarafından satın alınmasıyla şirket bugünkü adına kavuştu. 1987 yılında WPP Group bünyesine katılan şirket, 2005 yılında J. Walter Thompson ismini JWT olarak kısalttı.

Türkiye’nin ilk reklam ajanslarından biri olan Manajans JWT’ninse bu yıl 70. yılı. Türkiye’nin ilk reklamcısı Eli Acıman tarafından kurulan ajans, 2012 yılında JWT ailesine katıldı.

Campaign Türkiye olarak bu yıl önemli iki yıl dönümünün birleştiği Manajans JWT’ye geçtiğimiz haftalarda konuk olduk; ajans CEO’su Tuğbay Bilbay ve Ocak ayında ekibe katılan COO Emir Işık ile bir araya geldik.

Manajans JWT COO’su Emir Işık ve CEO’su Tuğbay Bilbay…

Yaşına rağmen köhneleşmeden, her yıl kendini yenileyerek büyüyen ajansa ve çalışma sistemlerine dair yaptığımız sohbeti şu anda raflarda olan Aralık sayımızda bulabilirsiniz.

Mutlu yıllar JWT!

 

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nda atamalar gerçekleşti

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nın yönetim kuruluna iki yeni isim atandı...