“En büyük vaadimiz verimlilik”

Medialyzer CEO’su Mustafa Güllü ile şirketlerinin iş kapsamını, kullandıkları teknoloji ile nasıl faydalar sağladıklarını ayrıntılı olarak konuştuğumuz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Makine öğrenmesi ve imaj tanıma teknolojileriyle reklamverenlerin medyadan yüksek gelir elde etmesini sağlayan bir software service platformu. Reklamverenlerin TV reklamlarını ölçümleyememesi, gerçek zamanlı veri alamaması sorunlarına çözüm getiriyor. Rating ölçümlemesinin eksik kaldığı noktada second screen olarak adlandırılan hizmetle, TV ile birlikte kullanılan laptop ve çoğunlukla akıllı telefonlardan elde edilen verileri gerçek zamanlı işleyebiliyor ve 30 gün boyunca bu verileri iz düşümlü takip edilebiliyor.

Mustafa Güllü: “Müşterilerimize en büyük vaadimiz verimlilik. TV reklamlarını ölçülebilir, performansı artırılabilir, veri olarak da yönetilebilir kılıyoruz. Ayrıca tarafsızlık da vadediyoruz çünkü biz medya satın alma süreçlerinde yer almayan bağımsız bir şirketiz, gerçek zamanlı görüntü tanıma teknolojilerimizle müşterilerimizin rakiplerine dijital platformlarda yanıt vermesini sağlıyoruz ya da TV’de başlayan iletişimlerini online kanallarda sürdürmelerini sağlıyoruz. Yurt dışında özellikle TV kampanyalarını yürüten müşterilerimize herhangi bir fraud’a karşı onları korumuş oluyoruz çünkü gerçek zamanlı olarak reklamları bizim tarafımızdan tespit edilmiş oluyor.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.