Emrah Akay yoluna Come to Movida ile devam ediyor

Son 2 yıldır MullenLowe Yönetici Kreatif Direktör’ü olarak görev yapan Emrah Akay, yoluna ortak ve ECD olarak “Come to Movida”da devam edecek. Movida, Emrah Akay’ın gelişiyle “Come to Movida” ismini aldı.

 

Sektörde 22. yılını kutlayan Akay, reklamcılığa 1995 yılında Movida’da başladı. Ardından Cenajans Grey, tekrar Movida, Güzel Sanatlar, Leo Burnett ve MullenLowe’da kreatif liderlik yapan, Cannes Lions, Epica, New York Festivals, Golden Drum, Eurobest, Kristal Elma dahil 100’ün üzerinde uluslararası ve ulusal ödülü olan Akay, şimdi “Come to Movida’da yeni bir döneme başlıyor.

Emrah Akay yoluna Come to Movida ile devam ediyor (2)
Emrah Akay – Oğuzhan Akay

Hayatım Reklam köşemize de konuk olan Emrah Akay söz konusu gelişmeyle ilgili olarak, “Biz burada sadece reklam yapmayacağız. Burayı bir çekim merkezi yapacağız. Gelenekselin yanında branded content ve branded entertainment’a da odaklanacağız. Ayrıca sektörün ihtiyacı olan düşük maliyetli prodüksiyon, online aktivasyon, promo ve medya fikirlerimizle fark yaratacağız. Sektördeki yetişmiş insan kaynağıyla da hibrit modeller üzerinden işbirlikleri gerçekleştireceğiz.” dedi.

Ajans Eş Başkanı Oğuzhan Akay ise “Emrah’ın gelişi, çalışmalarını yıllardır takdir ettiğim kardeşimin yuvaya dönmesi gibi değil! Aksine usta reklamcı Emrah Akay Movida’ya geliyor, güçler birleşiyor, etki alanı genişliyor olarak düşünülmesi gereken bir şey. Bu nedenle artık adımız, Come to Movida” açıklamasında bulundu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.