Emlak sektörünün ilk Google Glass aplikasyonu geldi

Emlak sektörüne yeni bir soluk getirmek ve var olan sorunları çözmek için 2013’te faaliyete başlayan metrekare.com, basın lansmanında teknolojik yenilikleri kendi sistemlerine entegre edeceklerinin sinyalini verdi. Teknoloji ve bilgi odaklı yaklaşımla, emlak sektörüne dahil olan Metrekare.com, “sektörde devrim yaratma” mottosuyla örtüşen bir biçimde Google Glass uygulamasını tanıttı. Dünyada, ABD’den sonra ikinci emlak uygulamasına imza atan kuruluşun kurucu ortağı ve CEO’su Serhat Karahan yaptığı açıklamada, “Sadece emlakla ilgili gerekli bilgileri üretmek için kurduğumuz bir departman var. Bu ekip, ilanlar için mahallenin geçmiş fiyatlarını, bölgenin özelliklerini, en yakın eczane, okul ve AVM’yi ve ulaşım olanakları dahil olmak üzere oradaki yaşamın özetini çıkarıyor” ifadesini kullandı. Metrekare.com’un 3 yıllık hedefinin 15 milyon TL ciro, ayda 10 milyon ziyaretçi ve 100 milyon dolarlık şirket değerine ulaşmak olduğunu söyledi.

Halil Akın-Serhat Karahan-Hasan Aslanoba-Cem Sertoğlu

Google Glass için geliştirdikleri özel uygulamada henüz augmented reality olmadığı belirtilirken Karahan, akıllı saatler için de metrekare.com uygulaması geliştireceklerini belirtti. Aslanoba Capital Kurucusu Hasan Aslanoba, “Metrekare.com kullanıcılarına fiyat, ulaşım, çevre gibi özellikleri karşılaştırmalı olarak sunuyor ve böylece süreci oldukça kısaltıyor” dedi. Earlybird Venture Capital Yönetici Ortağı Cem Sertoğlu da, “Metrekare.com olarak kullanıcılarımıza yüksek kalitede bir emlak portföyü sunarak bu süreci oldukça kolay ve keyifli bir hale getirmeyi amaçlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Metrekare.com’un 2013 yılı Kasım ayı ve 2014 yılı Şubat ayı arasında İstanbul’da yaptığı araştırmanın verilerine dayanarak hazırlanan analizde satılık ve kiralık ev fiyatları da listelendi.

Satılık piyasasında ortalama metrekare fiyatları bakımından Beşiktaş, Bakırköy ve Sarıyer ilk üç sırada yer alırken fiyatların en düşük olduğu yer Silivri oldu.

Kiralık piyasasında en yüksek fiyatlar Beyoğlu, Sarıyer ve Beşiktaş‘ta belirlenirken, Arnavutköy, Çatalca ve Silivri fiyatların en düşük olduğu semtler arasında yer aldı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.