artwork

Emel Sayın ile “tiryakilerin en güzel demi”

11 yıl önce

0

Obaçay’ın yeni reklam serisi için kamera karşısına geçen ünlü sanatçı Emel Sayın, kendisi ile özdeşleşen Mavi Boncuk şarkısını da kampanyaya özel yeniden yorumladı.

Ülkemizde günde 250 milyon bardak çay tüketildiği tespitiyle yola çıkan Obaçay, çaya gönül veren 70 milyonu “Çay Tiryakileri Cemiyeti” adı altında birleştirdi. Tüketicilerin körpe çay yaprakları için tercih ettiği Obaçay’ın girişimiyle kurulan cemiyet, “Tiryakilerin en güzel demi” sloganıyla hareket ediyor. Türk tüketicisinin, çeşitli araştırmalarla da ispatlanan çay konusundaki özen ve hassasiyeti, bu sanal cemiyet çatısı altında toplanarak, yeni kampanyanın ana fikrini oluşturdu.

Emel Sayın’ın kampanya kapsamında kendisi ile özdeşleşen Mavi Boncuk şarkısını yeniden yorumladığı reklam filmlerinin çekimleri, dört gün sürdü. Beylerbeyi’nden Şile’ye, Fenerbahçe ve Moda’dan Emirgan’a kadar 10 ayrı mekanda gerçekleşen çekimlerde 15 kişilik ana oyuncu kadrosunun yanı sıra 200 kişilik bir ekip görev aldı. 60 kişilik set ekibinin, 25 günlük hazırlık süreci ile şekillenen ve çekimler boyunca yüzlerce bardak Obaçay’ın tüketildiği kampanyanın yönetmenliğini Levent Onan, görüntü yönetmenliğini ise Peter Steuger yaptı.

Kamera arkası

Künye:

Marka: Obaçay

Reklamveren: Milford-Yıldız

Reklamveren Yetkilisi: Erhan Batuk / Emre Sarıca / Çisil Gökşar

Reklam Ajansı: PlanAD Works

Yaratıcı Grup: PlanAD Works Yaratıcı Ekibi

Müşteri İlişkileri: PlanAD Works Müşteri İlişkileri Ekibi

Stratejik Planlama: PlanAD Works

Yönetmen: Levent Onan

Yapımcı: Gökalp Gökulu

Prodüksiyon Şirketi: 4Films

Post Production: İmaj

Medya Ajansı: MediaVest

Müzik: Jinglehouse

Kampanya stratejisi hakkında bilgi: Kampanyanın stratejik konumlandırması için işe öncelikle pazarı, ürünü ve tüketiciyi anlamaya yönelik araştırma sonuçlarını analiz ederek başladık. Arkasından rekabet analizi çerçevesinde değerlendirmeler yaparak iletişim stratejisi şekillendirdik. İletişim esnasında karşımıza çıkacak güçlükleri ve güçlü yönlerimizi tek tek ele aldık. Fırsatlarımızı ve hedeflerimizi belirleyerek markamızı konumlandırdık ve yol haritamızı çizdik. Bu arada alternatif konseptler yaratarak ve bunların uygulamalarını da değerlendirerek izleyeceğimiz yolu somut bir şekilde ortaya çıkardık. Kampanya filminin yanı sıra 360 derece iletişim araçlarını ve mecralarını da kapsayarak harekete geçtik.