Elvie anneler ve inekler arasındaki farkı gösteriyor

Annelerin hayatını kolaylaştıran süt pompaları yeni bir tasarıma kavuşuyor. Gerçekleştirdiği inovasyonu tanıtmayı amaçlayan bir start-up olan Elvie anneler ve inekler arasındaki farkı gösteriyor.

Yakın bir zamanda İngiltere’de satışa sunulacak yeni nesil süt pompası Elvie, sessiz, kolay kullanılan, giyilebilir bir teknolojiyle tasarlanmış. Reklam filminde yeni nesil genç anneler şarkı söyleyip dans ederek “süt sağmanın” onlara nasıl hissettirdiğini anlatıyorlar. İnek gibi hissettikleri günlerin sona erdiğini anlatan anneler, reklamın sonunda göğüslerine yerleştirdikleri Elvie süt pompalarını çıkarıp “Bu şarkıyı söyleyip dans ederken de aslında süt pompalıyordum” mesajı veriyorlar.

Süt pompası hiç geliştirilmedi

Mother London tarafından hayata geçirilen video klip sitilindeki reklam filmi, ineklerin otladığı ve sütlerinin sağıldığı bir ahırda geçiyor. Bu sayede annelik ve ineklik arasındaki farkın altı çiziliyor. Filmin yönetmeni olan Fiona Jane Burgess da yakın zamanda doğum yapmış bir kadın olarak ürünün ve reklamın içgörüsünü destekliyor.

1854 yılında, inek sağma makinesi örnek alınarak icat edilen süt pompaları, aradan geçen yıllara rağmen tasarımı pek değişmemiş ürünlerden biri. Pek çok anne de bu cihazı kullanırken kendini inek gibi hissettiğini söyleyerek ürün stratejisinin geliştirilmesine yardımcı olmuş. Mother London’ın yönetici kreatif direktörü Ana Balarin, “Geçtiğimiz 10 yıl süresince sadece iPhone’un 14 yeni modeli çıkarıldı ama süt pompası aynı kaldı. Bu durum, teknolojinin odağının ne kadar tek yönlü olduğunu ve kadın sağlığına ne kadar az önem verildiğini gösteriyor” açıklamasında bulunuyor.

Konu bebekler değil, kadınlar

Elvie ise sıradan bir emzirme sütyeninin içine yerleştirilebilen kompakt tasarımıyla emziren anneler için devrim niteliğinde bir ürün olarak öne çıkıyor. Hatta bir model, London Fashion Week sırasında Elvie’yi kullanarak podyuma çıkmış.

Balarin, “Bir bebeğiniz olduğunda pastel renkler, yumuşak ışıklar ve el yazısı fontlarından oluşan bir bombardımana maruz kalıyorsunuz. Bütün bunlar olayı bebekleştiriyor. Oysa Elvie bebekler için değil, kadınlar için tasarlanmış bir ürün” diyor. Reklam filminde herhangi bir ürün demosunun bulunmamasını ve filmin bir video klip formatında hazırlanmasını bu nedenle tercih ettiklerini belirtiyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.