Elton John eşcinsel hakları kampanyasına destek verdi

Elton John ve ‘Torchwood’ dizisinin yıldızı John Barrowman, Kaleidoscope Trust sivil toplum kuruluşunun eşcinsel hakları için hazırladığı dijital kampanyaya destek verdiler. Eşcinselliği suç olarak gören yasalara son vermek için hazırlanan kampanya için bir video çekildi.

Kampanya, insanları uluslararası protestolara katılarak lezbiyen, gay, biseksüel ve transseksüel haklarını desteklemeye çağırıyor. Kampanya için M&C Saatchi tarafından çekilen video insanları protestolara katılmak için Kaleidoscope Trust sitesine kayıt olmaya yönlendiriyor. Ayrıca, Twitter’da kampanya için #illegaltobeyou isminde hashtag oluşturuldu.

Çekilen videoda sıradan insanların gündelik hayatta sahip oldukları durumlardan dolayı nasıl rahatsız edildikleri anlatılıyor. Videoda mavi gözlü, sarı veya kumral saçlı, yaşlı ve saçsız insanlar kendi durumlarından ötürü şiddete maruz kalıyorlar. Reklamın sonunda ise “Kendiniz olmanın suç sayıldığını hayal edin. Şu an 78 ülkede insanlar eşcinsel oldukları için şiddete maruz kalıyor. Bu ülkelerden beşi ise eşcinselleri ölümle cezalandırıyor” yazısı ekranda görülüyor.

Kaleidoscope Trust Başkan Yardımcısı Harjeet Johal konuya ilişkin olarak, “Umarım bu video, dünyada özgürlüklerin tadını çıkarmamız gerektiğini insanlara hatırlatmaya yardımcı olur. Çünkü, bu özgürlükler reddedilerek dünyada milyonlarca insan dışlanıyor” şeklinde açıklama yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.