artwork

Elidor, el alem ne derse desin, yolundan dönmüyor

6 yıl önce

0

Unilever’in saç bakım markası Elidor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe sayılı günler kala “el alem ne derse desin, biz böyle yaşarız” diyerek kadınların gücünü bir kez daha vurguladığı kampanyasıyla karşımızda. Geçen yıl “Güç doğamızda var” sloganıyla yayınladığı reklamında kadının ve doğanın gücünü özdeşleştiren Elidor, bu yıl da hep kendi yolunda olan kızlara her zaman destek olacağını söylüyor.

“El alem ne derse desin, biz böyle yaşarız.”

İstanbul’un pek çok noktasında çekilmiş reklam filminde, farklı yaşlardan ve stillerden kadınların karşılaştıkları “sıradan, alışılagelmiş” baskıları ve karşılarına çıkarılan tüm engellerden kurtulmalarını izliyoruz. Filmde en çok dikkat çeken nokta ise elbette “El Alem Collection” olarak gördüğümüz tasarımlar. Hoodie, çanta ve gömlek üzerinde gördüğümüz, bir noktada karşımıza toka ve sticker olarak da çıkan tasarımlar son derece karakteristik ve göz alıcı. Üstelik, söylenenlere göre reklam filmdeki ürünlerin tasarımları yakın bir zamanda satışa sunulacakmış.

Cindy Lauper eşliğinde el alem ne derse desin! 

Reklamda kadınlar, Cindy Lauper’ın efsanevi şarkısı Girls Just Want To Have Fun eşliğinde kendilerine dayatılan sınırları ortadan kaldırıyorlar. Biraz da sembolik bir şekilde duvarlara yapıştırılmış “el alem” posterlerini yırtmak, “kızdan pilot olmaz” sözüne aldırmadan şapkasını takıp kabine girmek, şapkasını çıkarıp pembe saçlarını ve dövmelerini göstermekten çekinmemek, Elidor kızlarının “el alem ne derse desin, biz böyle yaşarız” deme yöntemlerinden birkaçı olarak gösteriliyor.

Reklam filminin yönetmeni, daha önce Red Cross, Amnesty International, Converse gibi markalara hizmet vermiş olan Henry Scholfield. Manajans imzalı kampanya, sosyal medyada #hepkendiyolumuzda etiketiyle devam edecek.

 

Reklam künyesi

Reklamveren: Unilever

Ajans: Manajans J. Walter Thompson
Yaratıcı Yönetmen: Sami Basut
Yaratıcı Ekip: Ümit Taşlı, Deniz Ergin, Doğu Göçük, Aytaç Şahin, Yiğit Durdağ, Ecem Yurdagül, Oktay Metin, Cem Yönetim, Nurgül İletir, Öykü Özver
Müşteri İlişkileri: Leslie Krespin, Ece Özyurt, Sevim Özgür
Strateji Direktörü: Berkant Avcı
Prodüksiyon Ekibi: Ahmet Bayık, Zeynep Türkmen, Çağrı Erdoğan
İnteraktif İletişim Direktörü: Emre Süvari
Proje Yöneticisi: Emrah Dalgıç
Sosyal Medya Ekip Lideri: Bahriye Sarıkaya
Dijital Müşteri İlişkileri: Gizem Balta
Dijital Metin Yazarı: Bengü Turna
Prodüksiyon Şirketi: PToT film
Yönetmen: Henry Scholfield

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...