Electrify America elektrikli araç kullanımını teşvik ediyor

Electrify America dijital platformlarda yayınladığı mizahi videolar ile elektrikli ve sıfır emisyonlu araçları kullanmanın artık normalleştiği mesajını vermeye çalışıyor.

E-mail ve internet aracılığıyla tanışmaların tuhaf ve biraz da ürkütücü bulunduğu zamanlar vardı ancak şimdi bu tür olaylar modern hayatın bir parçası haline geldi. Elektrikli araç şarj ağının sahibi Electrify America’nın ‘They’re Normal Now’ isimli kampanyasının arkasındaki fikir de bu noktadan doğuyor; amaç elektrikli araçların kullanımını artırmak.

San Francisco merkezli ajans Eleven, Electrify America için hazırladığı dijital kampanyada elektrikli ve sıfır emisyonlu araçlara (ZEV) sahip olunmasını normalleştirmeye çabalıyor. ‘Email’ isimli videoda 90’ların saç modeliyle karşımıza çıkan bir haber spikeri, e-mail’in geleneksel posta hizmetinden ne kadar farklı olduğunu anlatıyor. Yine 90’lı yıllara götüren ‘Online dating’ isimli videoda ise bir adam, internet ortamındaki bir formu doldurarak ‘hayalindeki kişi’ ile nasıl tanışabileceğini anlatıyor. Her iki video da sona yaklaşırken internette eski yıllarda ilk defa karşılaştığımız şeylerin ne kadar garip geldiği belirtiliyor. Son sahnede ise “Elektrikli araçlar da şu an tamamen normal” sözleri eşliğinde elektrikli araçları görüyoruz.


Künye
Reklamveren: Electrify America
Ajans: Eleven

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.