Ekranlarla bir bütün olduğumuz koskoca bir yıl

Görece uzun süren bir tam kapanma ve evlerimizde geçirdiğimiz bir bayramı daha atlattık. ‘Atlattık’ diyorum çünkü sürece hala belirsizlik hakim ve psikolojimiz, insanın doğasında olmayan bir durum ile savaşmaya devam ediyor. Peki bu mücadeleyi kazanmak için bir yıldır neler yapıyoruz? Hangimiz nasıl meşgalelere yöneldi? Dışarıda sosyalleşmenin yerine ne koymaya çalışıyoruz? Tüm bu soruların kişinin ilgi alanlarına göre farklı cevapları olabilir ancak eminim ki şu ortak noktada birleşiyoruz; dijital ortamdakiler yoğunluklu olmak üzere film ve dizi izlemeye ayırdığımız zaman oldukça hızlı bir şekilde arttı.

Daha da yoğunlaşan içerik tüketimi ile uzun süredir hayatımızda olan dijital platformlar abone sayılarını artırdı ve birtakım analizler ile ilgi çekici içeriklerin hangileri olduğunu tespit edip daha fazlasını kazanmaya baktılar. Özellikle Türkiye’deki yapım şirketleri de bu doğrultudaki talebi görerek ve setlerde tüm önlemleri alarak yeni projelere yöneldi. Bizlerin içerik tüketim talebini karşılayabilmek, bu süreci bir nebze de olsa daha rahat geçirebilmemiz için adeta her koldan çalıştılar diyebiliriz. Biz de tarihte iz bırakacak bu eşsiz dönemi kapak dosyamıza taşıyarak neler olup bittiğine ve sonraki süreçte bizi nelerin beklediğine daha geniş çapta yer vermek istedik. Sayfalarımızda en çok takip edilen dijital platformların, yapım şirketlerinin, büyük reklamveren markalarının, içerik pazarlama şirketlerinin ve bu sektörde payı olan daha birçok değerli ismin konuyla ilgili görüş ve öngörülerini bulabileceksiniz.

Bu ayki kapak tasarımımızda Alaaddin ajansı ile iş birliği yaptık, bize sundukları birbirinden güzel çalışmalar için tüm ekibe teşekkür ediyoruz.

Umuyorum ki bundan sonraki süreçte hepimizi daha keyifli ve kaygısız günler, birbirimize kocaman sarılabildiğimiz bayramlar bekliyor olur.

Necla Eylül Durukan

Campaign Türkiye Kıdemli Editörü

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 111. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.