EKOS, kapılarını ilk kullanıcılara açmaya hazırlanıyor

İlk yatırımcıları arasında Caroline Koç ve Emre Kurttepeli’nin yer aldığı ABD merkezli profesyonel etkileşim platformu EKOS, sınırlı sayıda öncelikli kullanıcıya kapılarını açıyor. Yapay zeka destekli EKOS, yeni kuşağın profesyonel ağı olmayı hedefliyor. 

Küresel COVID-19 pandemisi, dijital dönüşümü hızlandırarak iş dünyası ve profesyonel yaşam üzerinde kısa bir zaman dilimi içinde paradigmaları sarsma etkisine sahip değişimlere yol açıyor. Uzaktan çalışma ve hibrid çalışma modelleri yeni norm olurken, dönüşümün etkisi gerek kurumlarda gerekse profesyonel ilişkiler çerçevesinde bireylerde yeni ihtiyaçların doğmasına yol açıyor. “Geleceğin profesyonel etkileşim platformu” olarak konumlanan EKOS (www.ekos.ai) sunduğu özellik ve fonksiyonlarla, iş dünyasının ve profesyonellerin yeniden şekillenen gereksinimlerini karşılamayı hedefliyor.

Yapay zeka destekli video ve ses teknolojisi

Yapay zeka eşleştirme algoritmasına sahip olan EKOS, etki odaklı networking ile içgörüyü merkeze alan etkileşim olanakları sunuyor. EKOS’ta bireysel üyeler, benzer ilgi alanlarına sahip, benzer endüstri dikeylerine ilgi duyan, benzer içerikler tüketen ve profesyonel hedefleriyle uyuşan diğer üyelerle pürüzsüz bir şekilde eşleşiyor. Böylece EKOS üyeleri, anlamlı ve etki odaklı bir yaklaşımla kendi iş topluluklarını oluşturabiliyor. EKOS’ta üyeler, tercihlerine göre isterlerse video isterlerse de audio masalar (Table) oluşturup düşüncelerini, görüşlerini, birikimlerini ve mesajlarını kitleleriyle paylaşabiliyor. Bir başka deyişle, video ve audio Table’lar bir köprü işlevi görerek, kullanıcıların etki odaklı bağlantılar kurmasını sağlıyor. Örneğin rehber, düşünce partneri, yatırımcı veya takım arkadaşı arayan kullanıcılar yalın bir şekilde bu profillerle bağlantı kurabiliyor. Kurumsal kullanıcılar ise etkinliklerini platform üzerinde düzenleyip, ardından içerik kütüphanelerine aktarıp hedef kitleleriyle sürekli olarak etkileşim olanağına sahip oluyor. EKOS’un kurumsal (B2B) çözümlerinin arasında, kurum içi etkileşim yönetimi ve topluluk yönetimi gibi önemli fonksiyonlar yer alıyor. EKOS ayrıca kurumsal veya bireysel profesyonel içerik üreticilerine, Table ve etkinliklerini biletleyerek, kendilerine yeni gelir kanalları yaratma fırsatını sunuyor. 

Boston merkezli global platform

EKOS, Türk girişimci Melis Dural tarafından ABD’nin Boston kentinde kuruldu. Şirketin Boston, New York, Londra, Miami, Philadelphia ve İstanbul ofislerinde çokkültürlü bir ekip görev yapıyor. EKOS’un tohum öncesi yatırım turuna katılan melek yatırımcıların arasında girişimcilik ve teknoloji ekosisteminin dikkat çeken isimleri yer alıyor: 

  • Caroline KoçKoç Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Haremlique Istanbul ve Selamlique Yönetim Kurulu Başkanı, Tohum Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Tina Vakfı Kurucu Üyesi ve Çağdaş Eğitim Vakfı Kurucu Üyesi.
  • Emre KurttepeliMyNet Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı, Galata İş Melekleri (GBA) Başkanı.
  • Tony BordonSpinnaker Analytics Direktörü, Boston Institute of Analytics Danışma Kurulu Üyesi.
  • Arda KutsalWebrazzi Kurucusu ve CEO’su.

Z Kuşağının gereksinimlerine göre tasarlandı

“Dünyanın, profesyonel bir etkileşim devrimine ihtiyacı olduğuna inandığını” belirten EKOS kurucusu ve CEO’su Melis Dural, platformun yapısını ve hedeflerini şöyle özetliyor: “Son yıllarda hedef kitlesi profesyonel dünya olan ve birçok harika özelliğe sahip sosyal medya platformlarının sayısında bir artış oldu. Ancak anlamlı profesyonel bağlantılar ve bağlantılar arasında anlamlı diyaloglar yoluyla, profesyonellerin ve şirketlerin sorunlarını çözmelerine, yeni yeteneklere erişimlerine ve sosyal öğrenim veya profesyonel etkileşimle iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir platform bulunmuyor. EKOS işte bu boşluğu dolduruyor! EKOS, hepsi alanında başarılı olan platformlarla, temel olarak 3 katmanda farklılaşıyor. Birincisi, içi boş olan profesyonel bağlantı davetleri yerine anlamlı bağlantıları ve anlamlı fikir alışverişi ortamını öne çıkaran bir platform geliştirdik. İkinci olarak, aynı anda video ve audio tabanlı etkileşim sunuyoruz. Son olarak, geleceğin işgücü olan yeni neslin, bir başka deyişle Z Kuşağının beklenti ve gereksinimlerini karşılayan modern bir kullanıcı deneyimi tasarladık.” 

EKOS Düşünce Liderleri

Teknolojiden girişimciliğe, enerjiden finansa, yaratıcı endüstrilerden kültür sanata kadar birçok farklı alandan profesyonel yöneticiler ile iş dünyasının fikir önderleri, EKOS Thought Leaders Program’a katılarak bilgi ve birikimlerini paylaşmaya hazırlanıyor. EKOS Thought Leaders Program’ın ilk kurucu üyeleri arasında yatırımcı, girişimci ve yazar Christopher Schroeder yer alıyor. Schroeder, platformu kısaca şöyle tanımlıyor: “Küresel pandemi bize önemli bir şey öğretti: Bizi, fikirlerden oluşan bir pazaryerinde, düşündüren insani bağlantılara özlem duyuyoruz. Bu bağlantılar sayesinde, toplumun dokunduğumuz her alanında daha iyiyi ve daha fazlasını inşa edebiliriz. Özet olarak EKOS, iş dünyası ve profesyoneller için işte bu olanağı sunuyor. Bu yolculuğun bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.”

Siz de ilk üyeler arasındaki yerinizi alın

EKOS, önümüzdeki aylarda sınırlı sayıda kullanıcıyla kapalı devre test dönemine (private beta) giriyor. 

  • Siz de EKOS’un özelliklerini deneyimlemek, düşünce liderleriyle tanışıp fikir alışverişinde bulunmak ve geri bildirimlerinizle platformu şekillendiren öncelikli profesyonel toplulukta yer almak istiyorsanız, bekleme listesine şimdiden kayıt olabilirsiniz: EKOS Membership Waitlist. 
  • EKOS for Business fonksiyonlarını yakından tanımak için şimdiden kurumsal başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz: EKOS for Business Interest Form. 
  • EKOS Thought Leaders Program’a katılmak istiyorsanız, bağlantıdaki formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz: EKOS Thought Leaders Program Application Form. 
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.