artwork

Ekonomik durgunlukta ITV, reklamverenleri destekliyor

1 yıl önce

0

ITV reklamverenler için yeni ekonomik toparlanma aracını kullanıma sunuyor

ITV, reklamverenlerin mevcut ekonomik gerileme sırasında harcamalarını hesaplamalarına yardımcı olmak için etkileşimli, web tabanlı bir araç piyasaya sürdü.

Önde gelen ekonometri danışmanlığı Magic Numbers tarafından tasarlanan ve yapılandırılan Recovery Budget Planner; kendi markalarının sektörü için ulaşılabilen bir durgunluk tahmini seçmeden önce reklamverenlerin, arayüzüne kritik değişkenleri (mevcut medya harcaması, rakiplerin medya harcaması, pazar payı ve kar marjları dahil) girmesine olanak tanıyor.

Araç, girilen ayrıntıları kullanarak bütçelerin kısılması durumunda kaybedilen pazar payının geri kazanılmasından doğabilecek ek maliyetleri hesaba katarak, bir kullanıcının pazar payının önümüzdeki iki yıl içinde nasıl değişeceğini hesaplayabiliyor. Etkilenen bir işletmenin durgunluk öncesi pazar payına dönmesinin kaç yıl alacağını da tahmin edebiliyor.

Magic Numbers Kurucusu ve Genel Müdürü Dr Grace Kite: “Bu araç, işletmenizin değişen dış dünyaya nasıl tepki vermesi gerektiğine karar vermenize yardımcı olmak için var. Muhtemelen halihazırda elinizde olması gereken sayılardan yararlanıyor ve kullanımı kolay.” dedi.

Endüstri liderleri, bir durgunluk sırasında medya yatırımının artılarını ve eksilerini normal seviyelerde tartmaya devam ederken, uygulama tam zamanında ortaya çıktı. IPA, sektör kurulları ve birkaç pazarlama akademisyeni son zamanlarda artan harcamaları savundu.

ITV Müşteri Stratejisi ve Planlama Direktörü Kate Waters ise şöyle konuştu: “ITV olarak ekonomik kriz boyunca reklamverenlere yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve pazarlama profesyonellerini hem araştırma hem de verilerle güçlendirmek istedik.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK