Eğitimde süreklilik

Teknoloji ile birlikte hızla değişen dijital tüketim alışkanlıkları ve davranışları paralelinde endüstrimiz de hızla gelişiyor, dönüşüyor.
Yeni mezunların ve sektör profesyonellerinin kişisel eğitim, beceri ve yetkinlikleri çerçevesinde planladıkları kariyerlerini başarılı ve sürdürülebilir kılabilmek için, yeni teknolojileri, akımları takip etmeleri, bunlara hakim ve adapte olmaları kritik. Dolayısıyla eğitim, endüstrimiz için sürekli ve son derece önemli bir ihtiyaç.

IAB olarak önceliklerimizden biri, sektördeki insan kaynağı açığının ve mevcut insan kaynağının eğitim ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunmak. IAB Eğitim Yürütme Kurulu olarak, farklı seviye ve ihtiyaçlara yönelik çeşitli eğitim programlarını uzun zamandır hayata geçiriyoruz. Mart ayına kadar, eğitimlerimizin tamamını sınıf ortamında gerçekleştirirken, salgın sürecinin başlaması ile birlikte, herkes gibi hızlı kararlar ve aksiyonlar almamız gereken bir sürece girdik.

IAB olarak tasarlayıp BÜYEM ile birlikte uzun yıllardır, Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirmekte olduğumuz Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika programımızın son 5 haftasını çevrimiçi modele adapte ettik ve etkileşimi son derece yüksek, verimli bir dönem geçirdik.

Endüstrimize gençlerin ilgisini çekmek ve genç yetenekleri sektörümüze kazandırmak için yürütme kurulumuzca tasarlanan, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ve sponsorumuz Akbank’ın destekleri ile hayata geçirdiğimiz UniChallenge+ ve mühendislik kafasını pazarlama ile harmanlamış yeteneklere ihtiyacın farkındalığı ile tasarladığımız, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin ve sponsorumuz Google’ın destekleri ile hayata geçirdiğimiz UniChallenge Tech programlarımızı da, çevrimiçi modele adapte ettik. Gençlerin çevrimiçi modele yoğun ilgisi, derslere katılımlarındaki heyecan ve hevesleri bizi son derece mutlu etti.

Sektörümüzün öncelikli ihtiyaçlarından dikey uzmanlıklara yönelik eğitimlerimizi de aynı hızla çevrimiçi modele taşıdık. Tüm bu süreçte eğitmenlerimizin hızlı adaptasyonları ve destekleri bizim için son derece değerliydi.

Yüz yüze buluşabileceğimiz sınıf eğitimlerimizi heyecanla beklesek de, bu süreç farklı bölgelerden, daha çok öğrenci ve sektör profesyonelinin eğitim ihtiyacına katkıda bulunma sorumluluğumuzu daha da arttırdı.

Zeynep Taptık Bilgen
IAB Yönetim Kurulu Üyesi
IAB Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 103. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.