Eğitim programlarına tam hız devam

Geçen yıl Reklamcılık Vakfı’nın 15’inci etkinlik yılı sebebiyle BiRVakıflı kampanyasını hazırladık. Bu kampanyayı hazırlarken gördük ki 2000’lerde genç bir üniversite mezunu olarak vakfın eğitimlerine katılmış olanlar, bugün kendi ajanslarının sahibi veya ajans ve markaların yöneticileri konumundalar.

Bu bize önümüzdeki yıllar için hem güç hem de ilham verirken, vakıf olarak tüm eğitimlerimizi sektördeki iş gücünü yetiştirmek ve rekabetten ayrıştırarak öne çıkarmak üzere şekillendirmemizi sağladı.

Marka Pratiği Yüksek Lisansı, bu doğrultuda hazırlanmış en kıymetli eğitim programlarımızdan biri.

Bu program, Sabancı Üniversitesi ve Reklamcılık Vakfı işbirliğiyle marka ekonomisine yetişmiş insan gücü kazandırmak için 2014 yılında başlatıldı. Geçen sene 33 mezun verdi, bu dönemse programa seçkin markaları yöneten ve yönetmeye aday genç yöneticilerden oluşan 34 öğrenci kayıtlı.

Türkiye’nin orta gelir tuzağından kurtulması ve cari açık gibi yapısal problemlerini aşması için, katma değerli ekonomiye geçmesi ve fiziksel olmayan varlıklarının (marka, patent, buluş, pazarlama) oranının artması lazım. Marka Pratiği sadece B2C değil, B2B markalaşmayı da içererek bu misyona hizmet ediyor.

Ayrıca S.T.E.P eğitimlerini de yeniden gözden geçirip sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yeniledik. İsveç’in dünyaca ünlü eğitim platformu Berghs ile işbirliğine giderek eğitimi online seviyeye taşıdık.

2016 yılında Strateji Kafası, Media Summit gibi önemli etkinliklerimizi geliştirerek devam ettireceğiz.

2016, sektörümüz için harika fikirlerin üretildiği, yeni yeteneklerin sektörümüze kazandırıldığı, neşesi bol, huzurlu ve bereketli bir yıl olsun.

 

Melda Barkın
Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Bu yazı, Campaign Türkiye’nin Şubat 2016 sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.