Site icon Campaign Türkiye

Eğer o yumurtayı yersen kaybedersin

Ne yaparsan yap ama yeme…

Cadbury, sınırlı sayıda yarı beyaz, yarı sütlü çikolatalı Creme Egg satın aldıklarını fark eden tüketicileri, onu yemeye direnmeleri veya 50 ile 10.000 £ arasında bir tutardaki ödülden vazgeçmeleri konusunda uyarıyor.

VCCP’nin geçen yılki “How do you NOT eat yours” başlıklı çalışmasının devamı niteliğindeki kampanyasına ait iki film; değerli, sınırlı sayıda üretilen, ödüllü Creme Egg’in pakedini açanların yaşadığı içsel çatışmayı ve baştan çıkma hissini anlatıyor.

“Truck” da bir kamyon şoförünün karısıyla telefonda konuşurken elinde yumurtasını tuttuğu görülüyor. “Bu, yiyemeyeceğin kazanan yumurta, değil mi?” diye soruyor. “Evet, onu yiyemezsin,” diye onaylıyor telefonun ucundan. Şoför ise acınası haline tepkisini korna çalarak gösteriyor.

“Office” yine yumurtasına bakan bir kadını gösteriyor, yüzünden bir ikilem içinde olduğunu anlıyoruz. Bir iş arkadaşı, “Yiyemeyeceğin o kazanan yumurtalardan biri…” derken sözü kesiliyor ve konsantre halini bozmadan “Şimdi değil Jean” diye cevaplıyor ana karakter.

Bu iki film, geçen senenin “Bed” ve “Bath” filmlerine katılacak.

Geçen yıl da Cadbury tüketicileri kazanan Creme Egg’leri yememeye çağırmıştı ancak bazı kişiler karşı koyamadı, bu nedenle marka mesajı güçlendirdiğini belirtti. Sosyal ve açıkhava uygulamalarına ek olarak, çalışmalar daha çok yerel odaklı hale geliyor. Aktivasyon ajansı Promoveritas’ın canlı verileri kullanılarak tüketiciler, alternatif mağazalarda şanslarını deneyebilmeleri için özel yumurtaların yerel olarak nereden satın alındığı konusunda bilgilendirilecek.

Cadbury ayrıca VCCP‘nin ürün ve hizmet inovasyon şirketi Bernadette ve içerik uzmanı Girl & Bear ile çalıştı.

Mavi Pazartesi (ocak ayında yılın en iç karartıcı günü olarak nitelendirilir) başlatılan kampanya, 9 Nisan’a kadar Cadbury’nin Instagram ve Facebook kanallarında, YouTube’da, radyoda, dijital açıkhavada ve perakende mağazalarında devam ediyor.

Cadbury Marka Yöneticisi Lyndsey Homer şunları söyledi: “Bu kampanya markanın arsız yönünü gösteriyor, insanları katılmaya ve biraz eğlenmeye teşvik ediyor.”

VCCP Londra Yaratıcı Yönetmenleri Jonny Parker ve Chris Birch şunları ekledi: “Geçen yıl bu kampanya ülke çapındaki Creme Egg hayranlarını biraz zorladı ve onu geri getirmekten heyecan duyuyoruz. Kazananları buldukça takip ediyoruz, bu yüzden Kidderminster’daki yerel köşebaşı bakkalınızda bir tane bulunsa bile uyarılacaksınız. Bu yıl kesinlikle başka hiç kimse kazara bir tane yemeyecek…”

Künye
Prodüksiyon: Biscuit Filmworks
Yönetmen: Jeff Low
Medya: Spark Foundry
Yaratıcı Ajans: VCCP
Yaratıcı Ekip: Rose Pickles, Robbie Field

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version