artwork

Effie Türkiye’den yeni bir platform: Effie Studio!

3 yıl önce

0

Dünyanın en prestijli pazarlama ve iletişim etkinliği yarışması olan Effie, yıllar içerisinde bir yarışma olmaktan öte, başvuruları hazırlayanlardan jüri üyelerine kadar herkesi eğiten, ortaya çıkan vakalarının da birer eğitim malzemesi değerinde görüldüğü bir ekosisteme dönüştü.

Effie Türkiye bu değeri, reklamverenlerin yanı sıra reklam, medya ve PR ajansları ile araştırma şirketlerinin ödüllü kampanyalarını tanıtabilecekleri ve başarı hikayelerini anlatabilecekleri, tüm yıl aktif olacak bir platforma dönüştürerek Effie Studio’yu hayata geçirdi.

Moderatörlüğünü Yalçın Pembecioğlu’nun üstlendiği Effie Studio’da, ödüllü kampanyaların yaratıcıları, marka sahipleri ve katkıda bulunanları, kampanyalarının ortaya çıkışını, detaylarını, elde ettikleri başarıları ve karşılaştıkları zorlukları anlatıyor.

Şu ana kadar 8 videonun hazırlandığı Effie Studio’da datanın ve araştırmanın çok önemli olduğunu vurgulamak için Ipsos ve Thinkneuro uzmanlarıyla 2 video çekildi. Sektör için bir kılavuz niteliği taşıyacak bu videolar, yakın zamanda YouTube’a yüklenecek.

Effie Studio’nun YouTube kanalında düzenli olarak paylaşılacak olan video içerikleri ile hem sektör içi iletişimin güçlendirilmesi hem de sektör profesyonellerine ve sektörümüzün geleceği olan üniversite öğrencilerine fayda sağlanması amaçlanıyor.

Önümüzdeki dönemlerde Effie Studio’da, Effie kazanan vakalara ek olarak yeni eğitici içerikler hazırlanması, globalde Effie ödüllü kampanyalar, canlı yayın etkinlikleri de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Pazarlama ve iletişim sektörüne değer katması dileğiyle…

Zeynep Dipçin Akdoğan 

RVD Yönetim Kurulu Üyesi 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 113. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
2024 Medya bütçeleri ne olacak!

RVD ile Reklam Üzerine...

RVD ile reklam üzerine

Önceliğimiz, reklamda toplumsal cinsiyet eşitliği...