Effie Türkiye 2019 Finalistleri Belli Oldu

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği ödüllerinde finale kalmaya hak kazanan başvurular Effie Türkiye adresinde açıklandı. Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu ve itibarlı yarışması olarak kabul edilen Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağı bu yıl 24’ü sektörel, 16’sı özel olmak üzere toplam 40 kategoride başvuru kabul etti. Başvuru sayısı 2018 yılına göre %11 artarken başvuruların finale kalma oranı %57 olarak gerçekleşti.

Alanında önde gelen pazarlamacı, iletişimci, araştırmacı ve akademisyenlerden oluşan on yedi kişilik jüri, on gün süren titiz değerlendirme sürecinin sonunda 24- 26 Nisan tarihleri arasında yapılacak finale kalmaya hak kazanan işleri belirledi.

Effie Türkiye 2019 Jüri Başkanı ve Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler; “Effie 2019’a başvuran tüm ajans ve reklamverenlere teşekkür ederiz. Bu yıl da yine rakamların konuştuğu, birbirinden iddialı işleri değerlendirdiğimiz ilk aşamayı geride bıraktık. Pazarlama dünyasının Effie’ye verdiği değerin her geçen yıl arttığına tanık oluyoruz. Bunda Türkiye’de on bir yılı geride bırakan Effie’nin bir yarışmadan çok sektörün iş yapış standartlarına ve kültürüne katkıda bulunan bir platforma dönüşmesinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyoruz.

Başvurular öncesinde gerçekleştirilen Effie Tips eğitimi, günün gerçeğini yansıtan kategori yapısı, reklamveren ve ajansların yakın iş birliği ile hazırlanan özenli başvurular, vakaların Effie küresel süreçlerine ve kriterlerine uygun olarak değerlendirilme süreci ve finalde iş sonuçlarının taçlandırılması Effie’nin sahip olduğu itibarın temellerini oluşturuyor.

Bu yıl sürecin sonunda Effie Kazananlar e-book’unun yanı sıra yeni uygulamaları da hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Ödül töreninin ardından bir jüri paneli etkinliğiyle jürinin yaşadığı Effie değerlendirme tecrübesini sektörle paylaşarak, bu sürece büyük emek veren tüm katılımcıların bu tecrübelerden yararlanmasını istiyoruz.

Ajans ve reklamverenin Effie’ye başvuru sürecinde gözlemlediğimiz değerli iş birliğini yıla yayacak çalışma grupları formatını da hayata geçirmeyi planlıyoruz.” bilgisini verdi.

Finalistler Global Effie Etkililik Endeksi’nde Yer Alabilecek

Effie Ödülleri’nde ön elemeyi geçmek kritik değer taşıyor, çünkü EFFIE Global Endeksi’ne girebilmek için finalist olmak puan kazandırıyor.

Dünya genelinde düzenlenen Effie yarışmalarında finalist olanlar ve ödül kazananlardan oluşan Global Effie Etkililik Endeksi, küresel pazarlama iletişimi endüstrisinin en etkili ajanslarının, reklamverenlerinin, markalarının ve pazarlama yöneticilerinin saptanması açısından önem taşıyor. 

Ödül Törenine Sayılı Günler Kaldı

Effie Türkiye 2019 takvimine göre ödül töreni 9 Mayıs’ta Raffles Otel’de gerçekleşecek. Pazarlama ve iletişim sektörünü bir araya getirecek bu özel gece için davetiye satışları da başladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.