artwork

Efes Türkiye’de organizasyonel değişim

11 sene önce

0

Efes Türkiye’de; Sponsorluk, Dijital ve Sosyal Pazarlama ve Kanal Pazarlama departmanlarında organizasyonel değişikliğe gidildi. Bu yeniden düzenlemeye gerekçe olarak ise “değişen piyasa ve rekabet şartları, farklılaşan ve gelişen pazarlama dünyası” gösterildi.

Efes Türkiye Pazarlama Direktörü Görkem Özer’in konu hakkındaki açıklaması şöyle:

“Dijital iletişim kanallarının önem kazanması, dijital dünyanın yerlilerinin yeni tüketicilerimiz haline gelmesi, sektörün dijital kanallarda yoğunlaşması ve buna paralel olarak yalnızca dijital kanala odaklanabilecek bir yapı ihtiyacı nedeniyle Dijital Pazarlama Müdürlüğü oluşturulmuştur.

Görkem Özer

Sosyal markaların tüketici markaları gibi yönetilmesi, bu markaların yıllık planlama ve iletişiminde odaklanma ihtiyacı, etkinlik pazarlamasının ve tüketiciye yaşatılan deneyimin marka iletişiminde ve etkileşimindeki önemi nedeniyle Sponsorluk ve Sosyal Markalar Pazarlama Müdürlüğü oluşturulmuş ve bu pozisyona Selin Takcı atanmıştır.

Dijital iletişimin etkinlik & sponsorluk yönetimi ile entegre olması, tek çatı altında olmasının yönetsel avantajı ve efektif kullanımı nedeniyle oluşturulan bu iki müdürlüğün bir grup müdürlüğü altında toplanmasına karar verilmiş ve Tüketici Etkileşimi Grup Müdürlüğü oluşturulmuş ve bu pozisyona Ahmet Emre Topsakaloğlu atanmıştır.

Yine aynı organizasyonel değişiklik çerçevesinde  nokta içerisinde rekabetin önem kazanmasından ötürü Kanal Pazarlama Müdürlüğü’nün yapısı da yeniden değerlendirilmiş ve tüketicilerimizle doğru noktada doğru çözümlerle buluşmamızı sağlayacak, kanal odaklı ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda organizasyonu etkin yaklaşımlarla beslemeye odaklanacak bir oluşuma gidilmiştir. Bu doğrultuda  Kanal Pazarlama Grup Müdürlüğü oluşturulmuş ve bu müdürlüğe Olcay Tekinarslan atanmıştır.

Kanal  Pazarlama Grup Müdürlüğü  bünyesinde belirtilen sorumlulukları kanal bazında hayata geçirmek amacıyla  A. Cem Sermiyasoğlu Açık Nokta Kanal Geliştirme Müdürü olarak, B.Tunca Karacaoğlu Kapalı Nokta Kanal Geliştirme Müdürü olarak atanmıştır.

Sn. A. Emre Topsakaloğlu’na, Sn. Olcay Tekinarslan’a ve ekiplerine Efes Türkiye’deki yeni görevlerinde başarılar dilerim.”

 

 

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...