Efes, Instagram’ı Efestagram yaptı

Efes Pilsen’in Instagram’ın altyapısını Türkiye’de ilk kez kullanarak hayata geçirdiği Efestagram projesi sona erdi. Efestagram Projesi kapsamında Fehmi Ümit’in Instagram uygulaması ile çektiği ve #buşişe etiketi ile işaretlediği fotoğraf, Facebook üzerinden en çok “like” aldıktan sonra, Efes Pilsen jürisi tarafından da birinci seçilerek Fehmi Ümit’e Canon EOS 5D Mark II model profesyonel fotoğraf makinesi kazandırdı.

Efestagram Projesi kapsamında 9000’i aşkın kullanıcı Efestagram uygulamasını yükledi ve #buşişe hashtag’ı ile 286 fotoğraf etiketlendi. Facebook üzerinde Efestagram uygulamasına yüklenen 286 fotoğraf, fotoğraf başına ortalama 50 geri dönüş aldı ve yaratılan içerikler facebook üzerinde 77 bini aşkın kullanıcıya ulaştı. Kampanya döneminde Efes Pilsen’in Facebook sayfası %17 büyüyerek 55.000 yeni sayfa hayranı kazanırken, Instagram üzerinden 35.000 kişiye ulaşıldı. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa en çok katılım gösterilen iller arasında yer aldı.

Efestagram yarışmasına katılmak isteyen kullanıcılar, iPhone üzerinden Instagram uygulamasını kullanarak Efes Pilsen’li fotoğraflar çektiler. Çektikleri fotoğrafları Instagram üzerinde #buşişe etiketi ile etiketlediler ve etiketlenen bu fotoğraflar Facebook üzerinde bulunan Efestagram fotoğraf galerisine otomatik olarak eklendi. En çok oy alan 10 fotoğraf halk oylaması ile finale kaldı. Efestagram uygulamasının birincisi ise Efes Pilsen Jurisi tarafından seçildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.