Eczacıbaşı Hijyen Projesi, bu ülkenin tertemiz çocuklarına ulaşıyor

10 yıldır yatılı bölge okullarının tuvalet ve banyolarını yenilemeyi ve hijyen eğitimi vermeyi sürdüren Eczacıbaşı Hijyen Projesi, bu ülkenin tertemiz çocuklarına ulaşıyor, hikayelerini bizlere aktarıyor.

Eczacıbaşı Topluluğu, 2002 yılından bu yana sürdürdüğü Selpak İlköğretim Okulları Kişisel Hijyen Eğitimi ile edindiği bilgi ve birikimi, 2007’den itibaren farklı bir platforma taşıdı. Topluluk markalarından VitrA ve Artema, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin iş birliğiyle yatılı bölge okullarının tuvalet ve banyolarının yenilenmesini kapsayan bir proje tasarladı. Proje kapsamında, ıslak mekanları yenilenerek hijyenik hale getirilen okullarda, Selpak tarafından kişisel hijyen ve tuvalet eğitimi verilmeye başlandı.

“Bu ülkenin tertemiz çocuklarına” daha iyi bir gelecek sunmayı hedefleyen proje, Rafineri tarafından bir reklam filmine taşındı. Reklamda yatılı bölge okullarında eğitim gören, aynı zamanda boylarından büyük işler başaran çocukların hikayeleri izleyicilere aktarıldı.

Sabahları okula gitmeden önce mutlaka kümese uğrayan Büşra’nın, hafta sonları dinlenmek yerine erkenden kalkan Emin’in, bisikleti sadece eğlence için kullanmayan Cihan’ın hikayelerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.