Site icon Campaign Türkiye

EÇADEM’in kampanyasına 4 global ödül

Koç Üniversitesi Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM), Engelliler Günü’ne dikkat çekmek amacıyla hazırladığı ‘Dünyamızı Değiştirmek İçin Bir Gülümseme Yeter’ tanıtım filmiyle globalde dört ödüle birden layık görüldü.

Casta Diva’nın Türkiye ortağı olan Dinamo İstanbul tarafından çekilen reklam filmi NC Ödülleri‘nde ‘Sosyal Medya İletişimi’’ ve “Etkinlikler”  kategorilerinde 2 altın ödülün sahibi oldu.

Ayrıca film, İtalya’nın köklü ve prestijli ödüllerinden Grand Prix Advertising Strategies’te ‘Sosyal Sorumluluk\Yardımseverlik Kategorisinde” yine birincilik kazandı. Bu ödül sayesinde, Casta Diva ‘’En iyi Yapım Şirketi” seçildi.

Yazar ve yönetmenliğini Kuntay Alpman’ın üstlendiği filmin seslendirmesini oyuncu Özge Borak, müziğini de Jingle House’tan Burak Ekinil yaptı. Tanıtım filminde engelli bireylerin toplumsal yaşam içerisindeki yerine dikkat çekiliyor.

Film, toplumda engelli gençler ve çocuklarla etkileşimde olanların bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor. Üç hafta gibi bir hazırlık süreci sonrasında hazırlanan film, engelli çocukların aileleri ile işbirliği içinde profesyonel oyuncular kullanılmadan ve gizli kameralarla çekildi.

 

Exit mobile version