Site icon Campaign Türkiye

easyjet’ten UNICEF’e destek

easyJet, dünyanın önde gelen çocuk örgütü UNICEF ile dünya çocuklarının hayatlarını kurtarmaya yardımcı olacak yeni bir iş birliği projesini açıkladı. Proje, easyJet’in tüm pan-Avrupa ağı üzerindeki yoğun yaz ve kış sezonu uçuşlarındaki 200 uçağında, 30 ülkeden 600’ün üzerinde rotaya seyahat eden 55 milyon yolcusuna ulaşacak.

Change for Good ismi ile tanıtılan iş birliği ile tüm easyJet yolcuları, uçuşları sırasında, kabin görevlilerinin kendilerine verdikleri özel tasarlanmış torbalar içerisinde yapacakları diledikleri miktarda bağış ile dünyadaki ihtiyaç sahibi tüm çocuklara destek olma şansı bulacak.

easyJet yolcularının bağışları, UNICEF’in risk altındaki çocukların kızamık ve çocuk felcine karşı aşılanması veya sıtmadan korunmaları için cibinlik sağlanması gibi hayat kurtaran çalışmalarına kaynak sağlayacak.

UNICEF’in dünyanın önde gelen havayolu şirketleri ile beraber yürüttüğü küresel bir açılım programı olan Change for Good projesi kapsamında bugüne kadar yaklaşık 53 milyon pound bağış toplandı.

Exit mobile version