EA Sports’un kampanyasına ‘Reklamcılıkta Çeşitlilik Ödülü’

Channel 4’ün Reklamcılıkta Çeşitlilik Ödülü’nün 2021’deki kazananı, EA Sports’un Fifa 21 için hazırladığı kampanya oldu. Kampanya Asyalı İngilizlerin profesyonel futbolda temsil edilememesini vurgulayarak Midnight Ramadan Ligi’ni öne çıkarıyor.

Adam & EveDDB’nin iş birliği ile yaratılan reklamda, Premier Lig yıldızı ve EA Sports Fifa’nın yeni elçisi Hamza Choudhury yer alıyor. Kampanya, Birleşik Krallık’taki 4.000 profesyonel futbolcunun yalnızca %0.25’inin Asyalı İngiliz olduğunu gösteren araştırmadan yola çıkarak rol modellerin gelecek nesiller üzerindeki etkisine dikkat çekiyor.

Kampanya ramazan ayında oruç tutarken futbol oynayanlara yardım etmek için kurulan ‘Midnight Ramadan’ liginin keşfedilmesini sağlıyor. Ligdeki maçlar iftardan sonra sahura kadar olan zaman diliminde gerçekleştiriliyor.

Bassam Tariq’in yönettiği ve yapımcılığını Pulse Films’in üstlendiği reklam, küçük kız kardeşi Aaminah’a rol model olan Asyalı İngiliz genç Qaiser’in hikayesini anlatıyor. Filmde Hamza Choudhury’i genç futbolcuya ‘Ben yapabiliyorsam sen de yapabilirsin’ diyerek destek olurken görüyoruz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.