artwork

EA Sports oyunun lansmanını sürükleyici “clubhouse” ile kutluyor

2 ay önce

0

EA Sports, en büyük oyunlarından birinin yaklaşan lansmanı için sürükleyici bir “clubhouse” deneyimi sunuyor

Uncommon Creative Studio tarafından oluşturulan etkinlikte oyunun kapak yıldızının Manchester City forveti Erling Haaland olduğu anlaşıldı.

Ajansa göre etkinlik, bu sonbaharda dünya çapında piyasaya sürülmesi planlanan EA Sports FC 24‘ün merakla beklenen lansmanını kutlamak için oluşturulan clubhouse deneyimine futbol, oyun ve kültür sektörlerinden gelen 500 kişiyi davet etti.

Deneyim, Amsterdam’da ve Inca ajansıyla ortaklaşa gerçekleştirildi. Katılımcılar, sürükleyici bir alana dönüştürülmüş “eski bir rıhtım” içindeki bir dizi dijital deneyime erişebildi.

Oyun temasına uygun olarak, mekan bir futbol stadyumunu andıracak şekilde oluşturuldu. Stadyum stand koltukları ve saha ekranları dahil olmak üzere bir kulüp binasının bilindik unsurlarını içeriyor.

EA Sports FC’nin yeni logosunun 1,5 metre yüksekliğindeki fiziksel bir armatürü, tıpkı oyun içindeki oyuncu kontrol göstergeleri gibi konukların başlarının üzerinde asılı kalacak şekilde salonun tavanına yerleştirildi.

Konuklar, genellikle profesyonel oyuncuların soyunma odalarından futbol sahasına yaptıkları yürüyüşü hissedebilmek için yankılanan melodiler ve “maç öncesi atmosferik sesler” eşliğinde aydınlatılmış bir tünelden geçirildi. Deneyim, sahneyi geliştirmek için taze biçilmiş çim kokusuyla zenginleştirildi.

Etkinlik sırasında oyunun kapak yıldızının, büyük bir ekranda dijital olarak tasvir edilen ve izleyicilerin hareketlerini gerçek zamanlı olarak kopyalamaya ayarlanan Manchester City FC Forvet Oyuncusu Erling Haaland olduğu ortaya çıktı.

Ziyaretçilerin EA Sports FC 24’ü ilk kez denemelerine ve diğer oyunculara karşı mücadele etmelerine olanak tanıyan üçgen şeklindeki bir sahneye bir dizi “gaming pod”lar da yerleştirildi.

EA Sports FC 24, 29 Eylül 2023’te dünya çapında piyasaya sürülecek.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...