artwork

E-ticarette artık TV reklamlarının etkisi de ölçülebiliyor

8 sene önce

0

Dijital pazarlama optimizasyonu şirketi Metrics34, e-ticaret şirketlerinin televizyon reklamlarının getirilerini ölçmelerini sağlayan TV-Takibi uygulamasını kullanıma sundu. Metrics34’ün Almanya merkezli iş ortağı intelliAd tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk kez sunulan uygulama sayesinde, e-ticaret siteleri TV’de yayınlanan reklamlarının verimliliğini ölçebiliyorlar.

Konu ile ilgili bilgi veren Metrics34 Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karaçam, son dönemde e-ticaret sitelerinin reklam mecrası olarak televizyondan yoğun biçimde yararlandıklarına dikkat çekti.

Metrics34 Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karaçam

TV-Takibi’nin e-ticaret sitelerine sağladığı en önemli avantajın ölçümleme olduğunu belirten Karaçam, “Yeni hizmetimiz, yayınlanan TV reklamlarının e-ticaret sitelerine ne derece fayda sağladığını, tıpkı dijital ortamda yürütülen pazarlama faaliyetlerine ilişkin ölçümlerde olduğu gibi açıkça ortaya koyuyor. Örneğin, yayınlanan reklam spotlarından zaman bazında hangilerinin daha çok ürün satılmasını sağladığı gibi veriler, e-ticaret sitesinin gelecekteki TV reklam kampanyalarını da daha sağlıklı bir biçimde planlamasında önemli rol oynuyor” dedi.

Reklam spotlarının istenilen zaman aralıklarında yayınlanması için medya planının oluşturulmasında TV-Takibi’nden yararlanıldığını kaydeden Karaçam, “Böylece reklamlar için en iyi yerleştirme ve doğal olarak da en iyi geri dönüş sağlanmış oluyor. Her e-ticaret şirketinin hedef kitlesi farklı olduğu gibi, hedeflenen kesimlerin TV izleme alışkanlıkları da farklılık gösteriyor. TV-Takibi aracımız sayesinde, reklam yayınlandığı anda e-ticaret şirketinin sitesi dahil tüm dijital pazarlama kanallarında gerçekleşen tüm aktiviteler mercek altına alınıyor. ” diye konuştu.

 

Senin için
Tümünü göster
Depremzedelere destek için kime, nereye ve nasıl başvurabiliriz?

Depremin yıkıcı sonuçlarını biraz olsun hafifletmek için yardımda bulunabileceğimiz iletişim...

Dior’dan 3D teknolojiyle üretilen ayakkabı

Dior, yeni çıkardığı 3D baskılı ayakkabılarını tanıttı...

Microsoft ChatGPT ile güçlendirilmiş yeni tarayıcısını duyurdu

Microsoft, OpenAI’ın GPT-4 modelini Bing’e entegre ederek arama motorunda ChatGPT...