artwork

E-ticaret yeni iş kolları yarattı

11 sene önce

0

Geçtiğimiz yıl Türkiye’deki sanal işyerlerinin toplam alışveriş cirosu %50 artış kaydetti. Bu artışın temel nedenlerinden biri de güvenli alışveriş konusunda atılan adımlar olarak gösteriliyor.

Soner Canko

Konuya ilişkin olarak konuşan Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, bu yıl da sanal işyerlerinin toplam alışveriş cirosunda paralel bir artış beklediklerini belirtti. Canko, sözlerine şöyle devam etti:

“BKM olarak, genç ve dinamik nüfusumuzla birlikte e-ticarette güvenli, yeni iş kolları yaratan atılımların hepsini destekliyoruz. Genç nüfusumuz ve dinamik pazarımız ile e-ticaret, ülkemizde gelişme potansiyeline sahip. 2011 yılında Türkiye’deki sanal işyerlerinde 126 milyon adet yerli ve yabancı kart işlemi gerçekleşti. Toplam alışveriş cirosu ise %50 arttı. 2011 yılında e-ticaret’te en çok tercih edilen ilk 3 sektör; Hizmet, Havayolları ve Elektronik Eşya-Bilgisayar sektörleri oldu. ‘2023-Türkiye’de Nakitsiz Ödemeler’ hedefimiz kapsamında, yakaladığımız bu rakamları oldukça olumlu gelişmeler olarak görüyoruz.”

Senin için
Tümünü göster
Depremzedelere destek için kime, nereye ve nasıl başvurabiliriz?

Depremin yıkıcı sonuçlarını biraz olsun hafifletmek için yardımda bulunabileceğimiz iletişim...

Amazon’dan Türkiye’deki deprem felaketi için yardım

Amazon, Türkiye’nin içinde bulunduğu doğal afet durumuna yardımcı olmak amacıyla...

Apple’dan Türkiye’ye destek

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki...