artwork

E.ON iklim krizinin aciliyetini vurguluyor

3 ay önce

0

 E.ON UK, iklim krizini ve gezegenin zamanının tükenmekte olduğunu ele alan House 337 imzalı bir kampanya yayınladı.

“Zamanı geldi”, Irma Thomas’ın Time is on My Side filminin şarkısının arka planda çaldığı 60 saniyelik bir reklam. Reklam filmi, bir adamın masasında oturduğu ve altındaki buz örtüsünün eridiği bir Kuzey Kutbu çekimiyle başlıyor. Bir çift, etraflarında yangın çıkarken bir ormanın ortasında kanepelerinde uzanıyor; başka biri, yatağında sular altında kalmış bir kasabada süzülüyor.

Her insan etrafındaki felaketten rahatsız olmamış bir şekilde öylece kalıyor ve kayıtsız bir şekilde Time is on My Side şarkısını söylüyor. Son sahnelerde ise bir kahraman, sonunda telefonundan başını kaldırıp etrafındaki yıkımı fark edebiliyor.

House 337 Yaratıcı Yönetmeni Ross Newton: “İklim krizi konusunda hepimizin harekete geçmesi inanılmaz derecede önemli ancak aynı eski şok taktiklerini kullanmak yerine hepimizin suçlu olduğu davranışları vurgulamak istedik.”

Newton şunları ekledi: “İzleyicilerin, reklamı gördüklerinde senaryoları deneyimleyen farklı insanların kendilerini çevreleyen yıkıma tepki göstermemesinden dolayı bir hayal kırıklığı hissedeceklerini ve bu davranışın kendilerinde de bulunduğunu fark ettiklerinde onlara karşı empati kuracaklarını, ‘çözümün bir parçası olmak için hangi adımları atabiliriz?’ sorusunu değerlendireceklerini umuyoruz.”

Film ağustos ayına kadar TV ve sinemada yayınlanacak. Kampanya; dijital açıkhava, basılı, radyo ve sosyal medya üzerinden devam edecek.

Ek varlıklar; güneş panelleri, EV şarj cihazları ve hava kaynaklı ısı pompaları gibi E.ON tarafından sağlanan spesifik sürdürülebilir teknolojiyi vurguluyor. Enerji ve sürdürülebilir çözümler sağlayıcısı, üretim süreci boyunca karbon etkisinin dikkate alındığını söyledi.

E.ON UK ve House 337’ye göre prodüksiyon süreci; güneş enerjisiyle çalışan stüdyolarını, sorumlu bir şekilde tedarik edilen bir gardırobu, yeniden doldurulmak yerine geri dönüştürülmüş su tanklarını, minimum katılımcıyı ve çekim seyahatlerini kapsıyordu.

Ekip ayrıca “seyahat ihtiyacını azaltmak” için sanal arka planlar ve sanal video köyleri kullandı.

E.ON İngiltere Pazarlama Direktörü Scott Somerville şunları ekledi: “’Zamanı geldi’, iklim krizini ele almak için gereken değişiklikleri ertelemeyi bırakmamız ve daha sürdürülebilir ve ilerici gelecek adına birlikte çalışmamız gerektiğini vurgulayan bir çağrı.
Hükümetler, işletmeler veya ev sahipleri, sürdürülebilir enerji söz konusu olduğunda oldukça olumlu bir yönelim var ancak bu duruma nadiren yeterince odaklanıyoruz.”

Somerville, sorumlulukları yeniden düşünme zamanının geldiğini ve herkesin değişiklik yapmak için adım atması gerektiğini söyledi.

Sonik markalaşma ajansı MassiveMusic’in Müzik Prodüksiyon Direktörü James Bargent: “Film müziği, karmaşık ve ciddi iklim değişikliği konusunu, katılım arzusu ve harekete geçirici mesajla dengelemede çok önemli bir rol oynuyor. Bu kampanyanın, müziğin olumlu değişime ilham verme gücünü gösterdiğine inanıyorum.” dedi.

Künye
Prodüksiyon Evi: Familia
Yönetmen: Hans Emmanuel
Reklam Yazarları: Kenny Meek ve Mary Johansen
Müzik: MassiveMusic

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...