Durex’ten tabulara karşı çıkan kampanya

Durex, İngilterede sevgililer günü sebebiyle cinsel tabulara ve önyargılara karşı hazırladığı kampanyasını hayata geçirdi. Havas London tarafından yaratılan yeni kampanya, 91 yaşındaki marka, cinsel tabulara, damgalara, modası geçmiş tutumlara, cinsiyetler hakkında daha olumlu ve kapsayıcı bir tavır alıyor.

Durex’in tüm dünyadaki pazarlama ve iletişim stratejileri, neye benzediğine bakılmaksızın, herkes için cinsiyeti normalleştirmeyi hedefliyor ve bu kampanyasında da yine bu mesajı yansıtıyor. Durex, sevgililer gününde markayı, iyi seksin sadece özel durumlarda olabileceği efsanesini patlatmak için tanıttı.

Açık hava kampanyasında ilanlar yayınlayarak: “Ya bu Sevgililer gününde cinsel normlara meydan okursak?”, “Peki ya seks için bir tavır alırsak?, “Nasıl görünmesi gerektiği konusunda daha az endişe edin. Nasıl hissettirdiğini kutlayın.” gibi sloganlar kullandı.

Reklamlar, cinsiyetin gerçeklerini ortaya çıkarıyor: “Taklit ediyoruz. Üçümüzden ikisi seks hayatlarımızdan tam olarak memnun değiliz.” Kampanyadaki istatistikler, Durex’in 2017 yılında cinsel bir tablo çizen küresel seks anketinden. İnternetin büyümesi cinsiyete daha fazla açıklık, tartışma ve keşif getirirken, aynı zamanda çok fazla karışıklık, kopukluk ve gerçekçi olmayan temsiller sürdü.

Havas’ın RB (Durex’in sahibi) küresel yaratıcı yaratıcı direktörü Elliot Harris, “Bu şimdiye kadar yaptığımız en önemli çalışma olabilir. Durex, kültürde benzersiz ve hayati bir role sahip büyük bir markadır. Gerçek bir etkiye sahiptir. “Bu yeni kampanyanın amacı, çevrede daha sağlıklı sohbetlere ve cinsiyete karşı tutumlarda değişimlere yol açacaktır. Durex gibi bir markanın halka açık ve gururla yanınızda olması bir fark yaratır.” açıkalamasında bulundu. 

Durex’in bu kampanyası John Ogunmuyiwa tarafından yaratıldı ve kampanyanın medya ajansı Zenith.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.