Durex hepimiz risk altındayız mesajı veriyor

Durex son global kampanyası ile genç insanlar arasında cinsel yolla bulaşan hastalıkların (STI) artan oranına dikkat çekiyor ve onları korunmasız cinsel ilişkinin barındırdığı riskler konusunda eğitmeyi amaçlıyor.

‘Unutulmaz Geceler’ filminin ilk gösterimi, ergenlerin dörtte birinin okulu bitirmeden STI hastalıklarından birine yakalanacağının tahmin edildiği İspanya’da gerçekleşiyor. Etkili bir reklam ile genç insanları dışarı çıkıtıkları geceler için kötü değil iyi anılar yaratmaya davet ediyor.

Havas Londra tarafından tasarlanan kampanya, dört adet filmden oluşuyor ve mesajı olabildiğince fazla insana uaştırabilmek için her biri farklı bir cinsiyeti ve demografiyi hedefliyor; ayrıca dijital eylemler, ev dışı ve çevrimiçi eğitim merkezi ile de destekleniyor.

Her film aynı kalıbı izliyor; bir genç gece arkadaşlarıyla birlikte dışarıda eğleniyor, en yakın arkadaşının kız kardeşiyle korunmasız cinsel ilişkiye giriyor. Tüm senaryolar STI teşhisi ile sonuçlanıyor.

İlişkilendirilebilir karakterler yaratarak kampanya STI’nın sadece yabancı kişilerden kapılabileceği gibi yanlış bir bilginin aksini ispatlamayı amaçlıyor, ‘Karar sizin. Prezervatif kullanın.’ sloganıyla hepimizin potansiyel risk altında olduğunu vurguluyor.
Künye

Reklamveren: Durex

Ajans: Havas London
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.