Dünyanın ilk Great Festivali İstanbul’da gerçekleştirildi

Birleşik Krallık Hükümeti’nin dünyayı Birleşik Krallık’ı ziyaret etmeye, burada eğitim almaya ve ülke ile ticaret yapmaya teşvik etmek amacıyla Britanya’yı en iyi yönleriyle tanıtmayı hedefleyen uluslararası pazarlama kampanyası GREAT, dünyada ilk kez İstanbul’da düzenlendi.

GREAT Yaratıcılık Festivali, 20 – 22 Mayıs tarihleri arasında The Seed’de, Birleşik Krallık ve Türkiye’den lüks, sağlık, moda, tasarım, teknoloji, inovasyon, eğitim, şehircilik ve yiyecek ve içecek alanlarında, girişimci ve ilham verici şirket ve isimleri bir araya getirdi. Birleşik Krallık ve Türk şirketleri için katma değerli iş fırsatlarının önünü açmayı hedefleyen Festivale yaklaşık 800 kişi katıldı. İlk gününde Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından da ziyaret edilen Festival, İngiliz yaratıcılığının güçlü yönlerini sergilerken, hedef sektörlerde fikir ve içgörülerin tartışılması için de bir platform oldu.

Paralel oturumlardan oluşan ve yaratıcı sektörlerde dünyanın en başarılı markalarından bazılarının büyümesine yardımcı olan yaklaşımları derinlemesine irdeleme fırsatı da sunan GREAT Yaratıcılık Festivali, hedef sektörlerde faaliyet gösteren Birleşik Krallık ve Türkiye’den misafirlere, aralarında Mary Katranzou ve Katherine Jenkins’in de bulunduğu ünlü isimlere, girişimcilere, iş insanlarına ev sahipliği yaptı.

“Yaratıcılık rekabet avantajıdır” diyen GREAT Yaratıcılık Festivalleri Başkanı Guy Salter “İlkini İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz  GREAT Yaratıcılık Festivali, hem katılım hem de etkinlikler anlamında çok başarılı geçti. Yaratıcılığın getirdiği rekabet avantajını anlamak ve kullanmak isteyenler için özel olarak hazırlanan etkinlik, iş adamlarına işlerini büyütmelerine yardımcı olabilecek kişilerle tanışma olanağı sundu. Ticari yaratıcılıktan faydalanarak işlerini büyütmüş olan girişimcilerin başarı hikayelerini paylaşmaları için ideal bir platform oluşturduğumuzu ve yaratıcı inovasyon ile ticari zeka arasındaki dinamik bağlantıyı gözler önüne sermeyi başardığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Festivalin ardından yaptığı değerlendirmede; “İstanbul’da düzenlediğimiz bu etkinlik, moda, sağlık, tasarım, lüks, inovasyon, teknoloji, geleceğin şehirleri, eğitim, yemek ve içecek alanlarında Birleşik Krallık’ın en iyilerine ve bunları hayata geçiren ilham verici uzman ve sanatçılara özel bir erişim sağladı. Tüm dünyadaki ilk Great Festivali’ne İstanbul’da ev sahipliği yapmak bizim için de heyecan verici bir deneyim oldu. Bunun yanı sıra festivale paralel olarak İstanbul’u ziyaret eden ticari heyette yer alan şirketler de Birleşik Krallık’ın yaratıcı ticari yeteneklerini İstanbul’da temsil ettiler. Özellikle sağlık ve şehircilik alanlarında faaliyet gösteren katılımcı firmalar Türkiye’de yeni ortaklıklarda yer alarak, 30 sağlık kampüsü ve büyük kentsel dönüşüm projelerinin de aralarında bulunduğu iddialı 2023 hedeflerinin gerçekleşmesine destek olmayı hedefliyorlar” diye konuştu.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.