Dünyanın ilk Chief Instagram Officer’ı Türkiye’de çalışacak

Hillside Beach Club, #JobAtHeavenOnEarth hashtagi kullanarak, Instagram hesabından 6 adet, “Chief Instagram Officer” aradığını duyurdu. Bu projeyle dünyada bu türde ilk iş ilanı veren marka haline gelen Hillside Beach Club dünya genelinde 15 milyon Instagram kullanıcısına ulaştı.

İngiliz Daily Mail gazetesi, Amerikan ABC News ve The Daily Dot‘a haber olan kampanya sonunda markanın Instagram hesabının takipçi sayısı 3 hafta içinde 11 binden 30 bine yükseldi. #JobAtHeavenOnEarth ve @HillsideBeachClub etiketleriyle paylaşılan fotoğraf sayısı 25 bini geçti. Kampanya kapsamında İngiltere, Hollanda, Almanya, Belçika, Rusya, İtalya, İspanya ve ABD’ye yönelik olarak LinkedIn üzerinden de bir iş ilanı verildi.

Gelen başvuruları ayrı ayrı değerlendiren heyet, katılımcıların Instagram hesaplarını birer CV gibi incelediklerini açıklarken bu isimler, otelde konakladıkları bir hafta boyunca Hillside Beach Club’ın Instagram hesabını yönetecekler. Katılımcıların belirlenmesi için son etapta 10 kriterlik özel bir değerlendirme yapıldı.

Dünyanın ilk Chief Instagram Officer’ları şu isimler oldu, Ido Simyoni, Warren Camitan, Sean Bryne, Garry Solomon, Sean Ensch, Mike Theiss.

Kampanya için bir de video hazırlandı. İşte o video:

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.